Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події
Новини
801
26 жовтня 2021 о 13:59

Куртка та жилет з підігрівом: на Донеччині розпочали виготовляти «розумний» одяг

Наразі до куртки з підігрівом зашиті термоелементи та вшитий блок регулювання нагріву, яким можна керувати з мобільного телефона.

Східноукраїнський технокластер з Краматорська та швейне підприємство VELNA з міста Українська (Донецька область) створили «розумний» одяг – куртку та жилет з підігрівом. У перспективі планують виготовляти різний одяг з датчиками, які контролюватимуть стан здоров’я людини, йдеться на фейсбук-сторінці Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Керівник Східноукраїнського технокластера та співзасновник компанії «Ареал девелопмент» Павло Зайцев зазначив, що компанія рухається у напрямі до індустрії 4.0, яка передбачає цифровізацію різних видів виробництва. Один з напрямів 4.0 – смартодяг або розумний одяг.

Ми вирішили поєднати наші зусилля – ІТ-фахівці розробляють додаток, а кравці виготовляють цей одяг. На мою думку, це буде трендом на майбутні кілька років, – додав Павло Зайцев.

Наразі до куртки з підігрівом зашиті термоелементи та вшитий блок регулювання нагріву, яким можна керувати з мобільного телефона. Також вже розробили мобільний додаток, який працює на програмному забезпеченні Android.

Нова амбіційна задача розробників – створити одяг, на якому буде близько десяти датчиків, які контролюватимуть температуру, тиск, пульс та інші життєво важливі показники людини. Усім цим людина може управляти з мобільного телефона. У разі якщо людина придбає футболку, то зможе отримати до неї безплатний мобільний додаток.

Засновник компанії «VELNA» Віктор Німаніхін наголосив, що компанія працює над тим, аби надалі створити різний асортимент смартодягу – шапку, шарф, жилет, футболку, шорти. Це може бути важливим та корисним для людей, яким потрібно постійно контролювати певні показники стану свого здоров’я.

Наразі подібний одяг виробляють за кордоном, в Україні такого виробництва немає. Однак підприємці з Донеччини планують зробити смартодяг доступним для багатьох покупців.

Фото: фейсбук-сторінка Проєкту USAID 

Також вас може зацікавити: Діряві шкарпетки – епатажна мода чи екологічний тренд? Японський дизайнер розробляє навмисно «зіпсований» одяг

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.