Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Критично важливі професії — без відпустки. Чи стосується це освітян?

Під час повномасштабного вторгнення чимало українців не припиняли фахово підтримувати життєдіяльність міст і селищ, продовжували продовольчо забезпечувати, рятувати і зберігати життя українських громадян і надавати інформаційні послуги.

Багато людей після початку повномасштабної війни, яку розпочала росія, втратили домівку, роботу. Однак є і ті, які попри важкі умови й небезпеку загинути, продовжували працювати.

За словами голови Держслужби з питань праці Ігоря Дегнери, працівники критично важливих професій для країни у воєнний час офіційно можуть лишитися без відпустки.

Йдеться про те, що якщо підприємству необхідно функціонувати без перерв, то працівникам мають право скасувати відпустки.

До конкретних професій, яким скоротили мінімальну відпустку або зовсім її скасували, належать працівники:

  • паливно-енергетичного сектору;

  • нафтової та газової промисловості;

  • ядерної енергетики;

  • охорони здоров’я;

  • системи життєзабезпечення;

  • транспорту та пошти;

  • оборонної промисловості;

  • металургійної промисловості;

  • цивільного захисту та інших.

Подовжена тривалість щорічної основної основної відпустки для педагогічних працівників закладів освіти не скасовується, а лише обмежується на період дії воєнного стану. Адже згідно зі статтею 14 Закону України «Про критичну інфраструктуру», працівники закладів освіти не належать до суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури.

Нагадаємо, Верховна Рада законопроєктом №7251 повернула тривалість відпусток для педагогічних і науково-педагогічних працівників — до 56 календарних днів. Проте у період дії військового стану надання працівникові щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежене тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік.

«…Народна освіта грає вирішальну роль у війні… Коли пруссаки побили австрійців, це була перемога прусського вчителя над австрійським шкільним учителем» (с).

Оскар Пешель

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.