Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Розробки
27466
18 березня 2020 о 16:55
pdf Роздрукувати

Круги Ейлера: як легко та швидко розвинути логічне мислення

Корисний метод для вирішення логічних завдань і порівняння предметів та явищ.

Круги Ейлера (їх ще називають діаграми Ейлера) – це фігури на площині, які ілюструють перетин і об'єднання множин. Як фігури, найчастіше використовують кола, але можна розглядати квадрати, прямокутники й інші фігури.

Під час розв’язування задач Л. Ейлер використовував ідею зображення множин за допомогою кругів, які надалі й отримали назву «Круги Ейлера». За допомогою кругів вчений зобразив співвідношення між множинами дійсних чисел, які вивчаються у шкільному курсі математики. Ми ж пропонуємо власну й корисну розробку «Круги Ейлера. Орієнтування у просторі», яку ви можете завантажити безкоштовно! 

Завантажити розробку: https://vseosvita.ua/library/krugi-ejlera-219343.html

Використовуючи круги Ейлера, дитина опановує наступні елементи логічних дій:

  • аналіз об’єктів з метою виділення ознак (істотних та неістотних);
  • синтез – складання цілого з частин;
  • вибір основних критеріїв для порівняння, класифікації об’єктів;
  • встановлення причинно-наслідкових зв’язків;
  • вибудування логічного ланцюжка. 

Круги Ейлера часто використовують в таких дисциплінах, як: математика, логіка, статистика та навіть інформатика. 

Розпочинати цю методику можна з дітьми молодшого шкільного віку. На першому етапі можна спробувати розподілити предмети лише на 2 кола. Поступово додавайте більше предметів і кіл. 

#розробка #круги_Ейлера #нуш

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.