Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Атестація педагогічних працівників у 2022/2023 н.р.: що потрібно врахувати в сучасних умовах?
»
Взяти участь Всі події
Новини
111
5 грудня 2018 о 10:00
pdf Роздрукувати

Кожному учню – по вінику: чи можна примусити дитину прибирати в школі?

Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич відповідає на питання батьків про шкільне прибирання.

Мабуть, багатьом знайома ситуація, коли в школі вчителі залишають учнів після уроків для генерального прибирання, складають розклад чергування та зобов’язують підмітати і мити підлогу, класну дошку, виносити сміття, складати стільці тощо. Хтось має приходити раніше, перед заняттями, хтось – після.

Але чи мають вчителі правову базу для того, щоб примушувати дитину прибирати в школі?

На це неоднозначне питання під час ранкової програми «Сніданок 1+1» дала відповідь Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

Учні можуть прибирати в школі. Це частина гігієнічного виховання і підготовки до самостійності. Проте варто знати, які є обмеження, – наголосила Міністерка.

 Перша заувага:  першокласники не можуть бути залучені до прибирання.

 Друга заувага:  існують певні часові обмеження для цього виду занять для дітей різного віку.

Якщо ж батьки не підтримують ідею шкільного прибирання за участі власної дитини, вони можуть відмовитись – відповідно до статті 47 Конституції України, яка забороняє використовувати примусову працю. Для того, щоб офіційно підтвердити свою позицію, батькам необхідно написати заяву на ім’я директора школи про відмову від участі у такій формі роботи.

Не потрібно забувати, що у школі є посада технічного персоналу відповідно до площі закладу. Тому чистота у школі не може залежати тільки від діяльності вашої дитини, але важливо її навчити не смітити і шанувати чужу працю, – підкреслила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що на прохання ранкового шоу «Сніданок з 1+1» Міністерство освіти і науки України відповідає на найважливіші освітні питання у тематичних відеороликах, які виходять в ефірі каналу «1+1».

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.