Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події

Космос ближче, ніж здається

Учні Малої академії наук України отримають можливість запускати в космос свої проєкти. Про це розповіли очільники Малої академії наук.

Учасники Міжнародної олімпіади геніїв – Genius відвідали наукову групу Міжнародної космічної станції (МКС). 4 липня 2019 року українські школярі познайомились з представниками трьох ключових компаній з космічних досліджень – Alpha Space, NanoRacks і Staars, які мають свої центри на МКС та відправляють у космос по 300-400 експериментів на рік.

Діти розповіли про свої проєкти. Вони озвучили настільки яскраві питання і пропозиції, що навіть вчені NASA зізналися, що деякі влучні зауваження стануть їм у пригоді, – відзначив керівник міжнародного відділу МАН Євген Кудрявець.

За його словами, під час цієї зустрічі учні також захотіли відправити свої проєкти в космос. У них буде така можливість, адже Мала академія наук планує реалізувати з NASA великий міжнародний конкурс.

Ми зараз ведемо переговори про те, щоб зробити міжнародний конкурс на базі Малої академії наук, в якому братимуть участь діти з України та інших країн світу. На конкурс можна буде командно подавати ідею проєкту, щоб він був відправлений у космос.

Учні також відвідали Mission control center (Центр управління польотами NASA) і Space Сenter Houston (Космічний Центр Х’юстон), де представлено багато експонатів з космосу. Як зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий, втілення таких проєктів є можливим завдяки унікальній співпраці МАН та NASA.

Це неймовірний досвід для наших учнів долучитися до наукових досліджень космосу, запропонувати свої ідеї та розробки, які в майбутньому, без сумніву, зроблять свій внесок у розвиток авіації та космонавтики, – резюмував президент МАН.

Сьогодні підтримка талановитих дітей – один із основних пріоритетів МОН. Так, якщо порівнювати бюджет МАН на міжнародну діяльність, то він з 2015 року зріс з 134,9тис грн до 7 млн 159,1 тис грн 2019 року.

Мала академія наук – це шанс для кожної дитини, незалежно від її місця народження та соціального статусу, проявити свої здібності та отримати якісно кращу освіту. Нещодавно досвід МАН було визнано, і вона стала Центром 2-ї категорії ЮНЕСКО, що допомагає розвивати освіту в Східноєвропейському регіоні. Наше завдання – розвивати академію надалі, робити її ефективнішою та прогресивнішою, щоб дати ще більше шансів нашим дітям, – додала міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Тож маємо надію, що саме наші діти освоять космічний простір та здивують нас новими неймовірними відкриттями.


Нагадаємо, наказ МОН забороняє лишати учнів на другий рік. 

Джерело фото: МОН

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Авторка: Любава Кулинич

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.