Новини
17743
17 листопада 2020 о 13:14

Комітет освіти ВР розгляне законопроєкт про встановлення 3-х мінімальних заробітних плат педагогам

Метою законопроєкту є забезпечення з 2021 року поступового підвищення посадового окладу педпрацівника.

Завтра, 18 листопада, під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій планують розглянути проєкт Постанови № 3052а від 31.08.2020 року.

Це Постанова про звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення норм чинного законодавства України у частині встановлення посадового окладу педагогічного працівника (дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної освіти, позашкільної освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти) найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох мінімальних заробітних плат.

Метою законопроєкту є забезпечення з 2021 року поступового підвищення посадового окладу педагогічного працівника (дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної освіти, позашкільної освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти) найнижчої кваліфікаційної категорії відповідно до частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» та невідкладне прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про затвердження:

  • схеми посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників (дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної освіти, позашкільної освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти) на період до 2023 року;

  • схеми посадових окладів науково-педагогічних працівників на період до 2023 року;

  • схеми посадових окладів керівних, наукових та інших працівників (які проводять наукові й науково-технічні розробки) науково-дослідних інститутів (центрів), їхніх філіалів, інших наукових установ і організацій, науково-дослідних частин закладів вищої освіти та науково-дослідних інститутів у складі закладів вищої освіти, науково-дослідних секторів, проблемних науково-дослідних лабораторій у складі закладів вищої освіти на період до 2023 року.

Проєктом Постанови рекомендується Кабміну установити, що найменший розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника (дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної освіти, позашкільної освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти) становить:

  • з 1 січня 2021 р. - 3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2021 р.;

  • з 1 січня 2022 р. - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2022 р.;

  • з 1 січня 2023 р. - 4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2023 року.

Звертаємо вашу увагу, що три мінімальні зарплати педагогам - за умови ухвалення постанови ВР та її виконання Кабміном - будуть нараховані не раніше 2024 року. Це витікає з тексту постанови, в якому йдеться про те, що з 2023 року мінімальна зарплата педагогам встановлюватиметься у розмірі лише 4 прожиткових мінімумів. А три мінімальні прожиткові мінімуми можуть бути вже з 1 січня 2021 року.

З повним текстом документа ви можете ознайомитися тут:


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

У школу з 5 років: у МОН шукають нові підходи в організації освітнього процесу

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!