Розробки
11214
18 березня 2020 о 08:00

Колесо «Я керую своїми емоціями»

Ми створили яскраву розробку, яка допоможе дітям навчитися розрізняти власні емоції.

Колесо «Я керую своїми емоціями» – це розробка, з допомогою якої можна навчити дітей розуміти та контролювати власні емоції, при чому, в цікавій та захопливій для них формі.

Кожна дитина час від часу відчуває підйоми та падіння настрою. Якщо ви помітили за своїми учнями агресивність, схильність впадати у відчай та плакати без причин, почніть використовувати в своєму класі методику колеса «Я керую своїми емоціями». З його допомогою ви зможете вчити дітей працювати з емоціями та зробите цим безцінний внесок у їхнє здоров'я та майбутнє. Адже емоційний інтелект треба розвивати не менше, ніж ми розвиваємо розумові здібності. Доведено, що люди з розвиненим емоційним інтелектом вміють дати собі раду в умовах стресу та легко опановують прояви таких складних почуттів, як гнів, сум, розчарування чи страх.

Тож приділяючи час навчанню, не забувайте і про емоційний розвиток дітей. Колесо «Я керую своїми емоціями» можна використовувати як вдома, так і на заняттях у школі.

 Ми розробили для вас дві версії колеса
«Я керую своїми емоціями» – настільну та для прикріплення до стіни. 

Настільна версія «Я керую своїми емоціями»
Якщо ви хочете провести виховну годину, на якій діти зможуть передавати колесо з рук в руки, визначаючи по черзі свій настрій, для вас ідеально підійде настільна версія колеса «Я керую своїми емоціями». Роздрукуйте його та складіть, відповідно до інструкції.

 1.  Роздрукуйте розробку.
 2.  Акуратно виріжте всі деталі.
 3.  Переверніть деталі лицьовою сторону до низу.
 4.  Деталь 2 покладіть на Деталь 1, а Деталь 3 - на Деталь 2. 
 5.  На деталь 3 покладіть Деталь 4 і загніть центр Деталі 1, створивши отвір.
 6.  Намажте Деталь 5 клеєм з однієї сторони. 
 7.  Приклейте Деталь 5, скріпивши нею Деталь 1 і Деталь 4.
 8.  Міцно притисніть Деталь 5.
 9.  Переверніть. Готово!

 

Посилання для завантаження: https://vseosvita.ua/library/nastilna-versia-a-keruu-svoimi-emociami-97318.html


Колесо «Я керую своїми емоціями» для прикріплення до стіни
Така версія чудово підійде для використання колеса вдома та для оздоблення змінного тематичного осередку НУШ. Ви можете прикріпити його до стіни за допомогою кнопки та запропонувати дитині самостійно визначати свій настрій, коли вона того забажає. 

До розробки входить:

  • колесо з емоціями
  • колесо зі стратегіями опанування емоцій
  • основа колеса

Посилання для завантаження: vseosvita.ua/library/a-keruu-svoimi-emociami-97015.html

Варіантів використання колеса є безліч:

  • Якщо ви бачите, що дитина в поганому настрої, запропонуйте їй визначити за допомогою колеса, що вона відчуває і що, на її думку, варто зробити, щоб вона почувалась краще. Так ви допоможете їй відволіктися та допоможете ретельно підійти до розв'язання проблеми.
  • Ви можете показати дітям на уроці види емоцій з коліщатка та запропонувати їм самим придумати стратегії роботи з ними. Так ви дізнаєтесь, чи вміють діти ідентифікувати прояви свого настрою та чи вміють його контролювати.
  • Обговоріть вирази обличчя діток, зображених на колесі, та запропонуйте дітям повторити ті ж самі емоції за допомогою власної міміки.
  • Проведіть цікаву музикальну активність: спробуйте заспівати одну ж і ту саму пісню, змінюючи голос відповідно до кожної емоції.
  • Батьки його можуть використовувати під час обговорення того, як минув день дитини. Це допоможе зрозуміти, чи не тримає дитина в собі негативу. Водночас, старші можуть поділитися своїм досвідом у подоланні тих чи інших проблем.

Користуйтесь з користю!

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?