Новини
8076
29 вересня 2020 о 18:19

Класний журнал початкових класів НУШ: роз'яснення щодо заповнення

Використання та поширення у відкритому доступі інформації з класного журналу дозволяється на умовах його знеособлення.

Сьогодні, 29 вересня, під час онлайн-конференції Міністерства освіти і науки автори методичних рекомендацій надали роз’яснення щодо заповнення класного журналу.

Рекомендації сформовані на основі наказу МОН № 1096 від 02.09.2020 року «Про затвердження методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи».

Класний журнал учнів НУШ – це насамперед:

  • систематизація інформації про учнів класу;

  • контроль реалізації освітньої програми. Фіксації домашнього завдання (у разі його надання) та результатів підсумкового (семестрового, річного) оцінювання учнів другого циклу початкової освіти;

  • облік відвідування учнями навчальних занять, заміщення тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою вчителів, проведення консультацій, додаткових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять (послуг) тощо.

Використання та поширення у відкритому доступі інформації з класного журналу дозволяється на умовах його знеособлення.

1. Записи в журналі ведуться державною мовою. Допускаються окремі записи у темах навчальних занять, домашнього завдання мовою навчального предмета (іноземною, мовою корінного народу чи національної меншини). 

2. Учитель має право на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, самостійно переносити теми уроків відповідно до засвоєння учнями навчального матеріалу, визначати кількість годин на вивчення окремих тем.

3. У разі організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій навчання:

  • У графі «зміст» можуть зазначатися форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відеоуроки, скайп-конференції, діагностичне тестування тощо);

  • У графі «Дата» зазначається дата навчальних занять відповідно до календарно-тематичного планування.

4. У 1 класі домашнє завдання не задається та відповідно не фіксується у журналі. У 2 класі домашнє завдання є необов’язковим, проте на непарній сторінці розвороту журналу у графі «завдання додому» можуть зазначатися пошуково-дослідницькі та творчі завдання.

5. У 3-4 класах домашні завдання, у разі їх надання, обов’язково фіксуються у журналі. У відповідній графі стисло записуються зміст (сторінки підручника, номери задач тощо) та/або спосіб виконання завдання (вивчити напам’ять, повторити, розв’язати тощо). Допускається запис домашнього завдання (назва тексту тощо) мовою навчального предмета (іноземною, національної меншини).

6. На вихідні, святкові та канікулярні дні домашнє завдання не задається та відповідно не фіксується у журналі. 

З текстом рекомендацій ви можете ознайомитися тут:


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Як оцінювати навчання учнів 3-4-х класів НУШ: у МОН надали роз'яснення

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!