Існує диспропорція між кількістю учнів на вчителя у селах і в містах – Ганна Новосад

Також очільниця Міносвіти назвала приписувану їй фразу «в Україні надто багато вчителів» – вирваною з контексту. Контекстом була тема великої кількості сільських учителів при малій кількості учнів.

Нещодавно ЗМІ розповсюдили нібито сказану Ганною Новосад фразу про те, що в Україні забагато вчителів. Однак ця словосполука була вирвана з речення. У виступі міністерки йшлося про диспропорцію між сільськими і міськими школами. У містах відчувається нестача вчителів, а в селах чи невеликих містечках – кількість дітей, які припадають на вчителя, значно менша:

Мої слова неможливо розглядати без контексту, тому що я не говорила, що в нас забагато вчителів. Моя теза була в тому, що в нас є певна диспропорція між міськими школами, а також школами, які знаходяться в селах, селищах, у маленьких містечках. У містах нам вчителів не вистачає, а в сільській місцевості, невеличких містечках у нас є певна непропорційна ситуація, коли кількість дітей на вчителя – вона значно менша, ніж у містах. Це потрібно виправляти.

Кількість вчителів нерівно розподілена між міською і сільською територією, тож поява мережі опорних шкіл має покращити цю ситуацію:

І ось зараз втілюється аспект опорних шкіл, як один з інструментів покращити освіту у сільській місцевості. Це означатиме для вчителів - якщо якась маленька школа у селі буде закриватися – діти будуть підвозитись до опорної школи. Безперечно, цій опорній школи потрібно буде більше вчителів, і ці вчителі, які викладали в маленькій школі, зможуть переїхати або їх будуть підвозити в ту опорну школу.

Нагадуємо, Ганна Новосад планує створити центр олімпіадного руху

Джерело: УНН

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.