Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
PRO-акаунт на «Всеосвіті» як інструмент саморозвитку та професійної самореалізації
»
Взяти участь Всі події
Статті
1172
19 серпня 2021 о 12:16

Ідеальний репетитор – який він та якими якостями володіє?

На відміну від шкільного вчителя, якого діти майже ніколи не обирають, репетитор має хиткий статус – перевагу можуть надати іншому педагогу.

Ціна чи досвід? Досконалі знання чи володіння новими методиками? За якими критеріями учні обирають репетитора, і що потрібно знати, аби стати популярним педагогом.

Право вибору

На відміну від шкільного вчителя, якого діти майже ніколи не обирають, репетитор має більш хиткий статус – перевагу можуть надати іншому.

На це впливає велика кількість різних факторів: вартість, знання сучасних методик викладання, репутація, гнучкість графіку. А всього лише один негативний відгук може взагалі перекреслити декілька років бездоганної репутації.

Якими ж критеріями керуються учні при виборі репетитора? Чому ви не можете знайти достатню кількість абітурієнтів чи школярів для занять, у той самий час, коли до колеги вишиковується черга охочих? Яку роль грає ціна та які якості варто підкреслити? З'ясуймо!

Знання – це ще не все

Дуже часто в експертних статтях для репетиторів наголошується саме на бездоганному знанні предмету. Але це не зовсім так.

Уміння розповідати складну тему так, щоб її зрозуміли інші, й самому володіти нею на академічному рівні – це дві різні навички. Перша досягається не лекціями чи курсами підвищення кваліфікації, а наполегливою практичною роботою з різними учнями.

Опитування, яке проводила платформа з пошук репетиторів BUKI, показало, що вирішальним критерієм для прийняття рішення на користь конкретного репетитора є його педагогічний досвід. Цей показник важливий для 71,8% опитаних.

Чи знижувати вартість?

Погана новина для тих, хто планував зацікавити нових учнів низькою ціною – на вартість години занять орієнтується трохи більш ніж половина опитаних (66.5%).

При цьому детальний аналіз відгуків клієнтів BUKI показує, що батьки потенційних учнів надають перевагу репетиторам, які пропонують уроки за середньою ринковою вартістю.

Заниження реальної ціни зазвичай асоціюється з невисокою якістю викладання. При цьому багато хто навпаки готовий платити трохи більше, якщо бачить реальні покращення знань.

Доктор наук проти шкільного вчителя

Більшість репетиторів приділяють увагу переліку своїх наукових ступенів та регалій. Однак, у нашій реальності до цього критерію придивляються лише 38,3% учнів. Найважливішими виявляються згадані вище педагогічний досвід та вміння доступно доносити інформацію.

Так, при рівній вартості години занять, постійного учня скоріш за все отримає репетитор-шкільний учитель з десятирічним досвідом роботи, ніж доктор фізико-математичних наук, який ніколи не працював з дітьми.

Терпіння, привабливість та інші особисті якості

Робота репетитора передбачає тісне спілкування не лише із самим учнем, але й з його батьками. Особисті якості ставлять понад усе 50,5% тих, хто взяв участь в опитуванні.

Що тут є найважливішим?

 • гарні комунікативні навички;

 • уміння приваблювати людей;

 • висока культура поведінки;

 • особиста привабливість;

 • приємна зовнішність;

 • поважне ставлення до учня.

А от друга половина опитаних зізналася, що йде до конкретного викладача за знаннями й не оцінює репетитора як особистість.

Ця оцінка у будь-якому випадку має суб'єктивний характер, але якщо ви помічаєте за собою різкі висловлювання чи неохайність — вам є над чим попрацювати.

Диджиталізоване сарафанне радіо

З переходом репетиторства на цифрові платформи та віддалений спосіб викладання важливість репутації викладача трохи зменшилася. Тепер батькам стало складніше знайти дитині перевіреного й надійного вчителя через друзів чи знайомих. А величезний вибір репетиторів та онлайн-шкіл на просторах інтернету заплутає навіть найбільш просунутих користувачів.

Сучасні діти та їх батьки, які зіткнулися із цим вибором, воліють орієнтуватися за відгуками реальних учнів. Вони можуть бути розміщені безпосередньо на платформі з пошку репетиторів чи фігурувати на тематичних форумах, у групах соціальних мереж.

Попри те, що відгуки про роботу конкретного спеціаліста більше не передаються з уст в уста, репетитору не варто забувати про свою репутацію:

 • завжди намагайтеся завершити спілкування на позитивній ноті, незалежно від того, наскільки успішним було співробітництво, і чи відбулося воно взагалі;

 • будьте гнучким, уважно вислуховуйте претензії чи пропозиції від батьків і, якщо є така можливість, реагуйте на них згодою або аргументованою відмовою;

 • не втрачайте терпіння та спокій, навіть якщо щось іде не так;

 • зберігайте під час бесіди доброзичливий тон.

Пам'ятайте, що навіть один негативний відгук може суттєво знизити попит на ваші послуги.

Професійність та людяність

Що ж вирізняє успішного репетитора серед його колег?

Це не лише такі стандартні кваліфікації такі, як досвід чи спеціалізована освіта. В ідеалі професійний репетитор уміє:

 • знайти індивідуальний підхід до кожної дитини;

 • доступно й цікаво пояснити складну тему;

 • мати приємну манеру спілкування;

 • бути гнучким у плануванні занять;

 • креативно підходити до складностей.

Це – основні критерії, за якими батьки віддають перевагу тому чи іншому кандидату. При цьому це не означає, що вчитель, який не володіє бодай однією з перерахованих якостей, залишиться без роботи. Зазвичай, відбір має суб'єктивний характер, і ваші приязність, знання предмету, вміння ладити з дітьми обов'язково знайдуть своїх прихильників – ваших майбутніх учнів.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.