Грошей на зарплати вчителям немає, а працівникам прокуратури – є, – нардеп

6608
9 грудня 2020 об 11:22
Народний депутат розкритикував законопроєкт держбюджету-2021, підготовлений до другого читання.

Нещодавно Голова Парламенту Дмитро Разумков розповів, що у парламенті тривають жорсткі дискусії щодо збільшення зарплат педагогів. Попри те, що освіта має бути одним із пріоритетів дербюджету-2021, під час перегляду законопроєкту до другого читання уряд вирішив заощадити – від поступового приведення зарплати вчителів до адекватного рівня вирішили відмовитися, пише про це на своїй сторінці у фейсбук народний депутат Олексій Гончаренко:

Читати проєкт бюджету без сліз не можна. Для одних – це сльози нездійснених надій, для інших – сльози радості. У першій редакції проєкту держбюджету передбачалося істотно підвищити зарплату вчителів і викладачів: посадові оклади повинні були вирости з 1 січня 2021 року на 20%, з 1 липня – на 10%.

За його словами, індексація в освіті буде проводитися в унісон з іншими галузями бюджетної сфери відповідно до темпів підвищення мінімальної зарплати: 

Автори держбюджету вважають, що інтересами освіти можна пожертвувати. Але все ж найбільше зниження за видатками в другій версії держбюджету, в порівнянні з першим читанням, уряд планує за рахунок виплати пенсій.

Коштів на зарплати освітянам немає, а працівникам прокуратури знайшлися, обурюється нардеп. Витрати на органи прокуратури збільшено на 2 млрд грн – до 11,4 млрд грн:

І це єдине додаткове підвищення соціальних стандартів з 1 січня 2021 року, яке передбачено в проєкті держбюджету другого читання.

Грошей не вистачає на найголовніше – на незахищених. У країні бюджетна катастрофа, переконаний Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, що нещодавно Кабінет Міністрів України затвердив проєкт закону про Державний бюджет-2021 до другого читання, в якому передбачається збільшення видатків на соціально-економічну сферу, але водночас зменшення фінансування освіти – на 4 млрд грн.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00