Герань-антисептик та фікус-дезінфектор: як рослини сприяють навчанню?

Створити сприятливі робочі умови у класі можна за допомогою кімнатних рослин. Одні – зволожують повітря, інші – дезінфікують.

Рослини очищають повітря в приміщеннях від токсичних речовин, які виділяють пластикові покриття; підвищують вологість повітря; вбивають бактерії і знижують електромагнітне випромінення. Тому, якщо ви хочете, щоб ваші діти навчалися в чистому класі, радимо облаштувати зелений куточок.

Проте добирати рослини потрібно за певними критеріями. Згідно з Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальносвітніх закладів освіти та організації навчально-виховного процесу, затвердженими Постановою Головного державного санітарного лікаря України 14.08.2001 р. № 63 класи не можна облаштовувати квітами з отруєним соком, рослинами з шипами та буйно квітучою зеленню з різким запахом – адже аромат може викликати головний біль. Тож підходимо до вибору свідомо.

1. Хлорофітум – невибаглива, високодекоративна кімнатна рослина, що є однією з кращих очисників повітря. Кількох таких рослин вистачить, щоб очистити середній клас від формальдегіду, що виділяється теплоізоляцією з синтетичних матеріалів. Також Хлорофітум володіє значним бактерицидним ефектом.

2. Сансевієрія крім очисних функцій (видаляє бензол, формальдегід і трихлоретилен), володіє здатністю підвищувати адаптогенні властивості організму. А простіше кажучи, допомагає протистояти вірусним захворюванням. До того ж це невибаглива та красива рослина з твердим листям.

3. Сциндапсус  володіє естетичною і очисною фукнціями. Це швидкозростаюча ліана, яка прекрасно задекорує стіни блискучим глянцевим листям.

4. Гібіскус його називають китайською трояндою. І не просто так, адже він має чудові квіти. Ідеальний для озеленення просторих світлих приміщень шкільних вестибюлів, коридорів, актових залів. Працюючи в якості повітряного фільтра, ця рослина подарує приміщенню чисте повітря.

5. Драцена  невибаглива до кількості світла, тому може використовуватися для озеленення класних кімнат. Рослину можна розташовувати в глибині приміщення. Вона поглинає і знешкоджує шкідливі речовини з повітря: бензол, формальдегід, чадний газ. Добре зволожує повітря.

6. Бегонія – представлена ​​як декоративно-листяними видами, так і красиво квітучими рослинами, привабливими впродовж року. До того ж, згідно з ученням фен-шуй, присутність в кімнаті бегонії допомагає загартувати характер і досягти успіху.

7. Аспарагус – ажурна та невибаглива рослина, підходить для озеленення світлих класів. Очищає повітря від шкідливих домішок та насичує киснем.

8. Каланхое – невибаглива корисна рослина. Її сок має протизапальні та бактерицидні властивості.

9. Герань не тільки створить особливу атмосферу в класі. Рослина знищує велику кількість шкідливих речовин, що містяться в повітрі. А освіжаючий запах герані благотворно впливає на організм людини, заспокоює нервову систему і сприяє відновленню багатьох процесів в організмі. Також він запобігає епідемії грипу та застуди в приміщенні.

10. Фікус рослина з унікальним соком з корисними властивостями. Фікус краще за всіх очищує навколишнє повітря від шкідливих речовин: бензолу і фенолу. Вони не просто затримуються в листі, як в природному фільтрі, а перетворюються на амінокислоти. У результаті повітря в приміщенні, де росте фікус, насичується корисними речовинами.


Кімнатні рослини не тільки створюють затишок, але й виховують в дітях дбайливе ставлення до природи, приносять користь, оздоровлюючи атмосферу шкільних приміщень. Рослини в школі грають не тільки естетичну та виховну, а й освітню роль. Багато з них можуть служити наочним посібником на уроках біології та географії, будучи представниками рослинності тропіків і субтропіків.

Для того, щоб кабінет став зеленим та затишним, достатньо 10-15 рослин. Організуйте квітам догляд. Познайомте дітей з рослинами, розкажіть, яку користь вони приносять людям та делегуйте повноваження догляду за ними учням.

Комфортний та затишний клас основа плідного навчального року. Тож озеленюйте ваш простір корисними рослинами, прикрашайте горщики дитячими виробами та насолоджуйтесь процесом навчання.

Нагадаємо, школярі навчатимуться на українських фільмах. 

Авторка: Любава Кулинич

Посилання на cайт: http://nature-home.ru

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
1
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!