Новини
255
21 липня 18:12

Французька компанія продала перше штучне серце

Завдяки штучному органу пацієнти отримали можливість дожити до пересадки донорського серця.

Французька компанія Carmat повідомила про перший комерційний продаж штучного серця під брендом Aeson. 🤝Його отримав пацієнт з Італії. Про це повідомило Громадське.

Пацієнту у Неаполі імплантували штучний орган, поки він очікує донорське серце. Операція коштувала понад 150 тисяч євро, її вартість оплатила регіональна система охорони здоров'я Італії.

❤️Штучне серце Aeson створене для пацієнтів з термінальною бівентрикулярною серцевою недостатністю. Воно може працювати протягом декількох місяців до трансплантації живого органу.

У Carmat перший продаж із моменту створення компанії у 2008 році називають «новою віхою у розвитку»🏆 Досі жодне серце Aeson не використовувалося поза клінічними дослідженнями.🔬

У грудні 2020 року Європейський регулятор видав Carmat першу ліцензію, що дало компанії право на продаж свого штучного серця в Європі. 📑До кінця року Carmat хоче продати свою розробку щонайменше у 10 німецьких лікарень. Очікується, що до 2030 року штучне серце може приносити компанії 700 мільйонів доларів щорічно.💰

Як працює таке серце?

Система штучного серця, створена Carmat, складається з 3 частин: імплантованого протеза, кабелю, що з'єднує протез із зовнішніми компонентами та консолі медичної допомоги.

За допомогою зовнішньої частини апарату медики можуть керувати протезом та стежити за його роботою. Консоль важить близько 5 кілограмів та може автономно працювати до 4 годин.

Внутрішній протез складається з чотирьох клапанів, що забезпечують кровотік, двох шлуночків, кожен з яких розділений мембраною на дві менші порожнини, та двох мікронасосів.

Апарат Aeson продовжує проходити випробування у клінічних умовах. У листопаді 2019 року проміжні результати досліджень на 11 імплантованих пацієнтах показали, що семеро з них досягли шести місяців виживання з протезом в очікуванні подальшої трансплантації серця.

Фотоматеріали: Carmat

Вас також може зацікавити такий матеріал:  Вчені створили мозковий імплант для виявлення та усунення болю

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.