Епідеміологічні заходи мають бути організовані в ігровій формі: МОЗ оновило правила роботи дитсадків

19062
29 серпня 2020 о 15:21
МОЗ розробило тимчасові рекомендації, як працюватимуть дитячі садочки під час адаптивного карантину, який подовжили до 1 листопада.

Про основні правила, рекомендації та заборони, які діятимуть у дитячому садочку, розповів під час брифінгу 29 серпня Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Так, перед початком зміни повинен бути обов’язковий температурний скринінг всіх працівників закладу. Вихователі зранку забирають дітей у батьків на території закладу, але за межами будівлі, аби батьки в неї не входили. На території закладу має бути організоване місце для обробки рук спиртовими антисептиками.

Антисептики мають бути на вході у заклад, а обробка рук повинна відбуватися виключно під контролем працівників дитсадочку. Всі протиепідемічні заходи мають бути організовані в ігровій формі, - підкреслив Максим Степанов.

Що забороняється в дитячих садочках?

  • використання багаторазових тканинних рушників;

  • м'яких іграшок;

  • килимів з довгим ворсом;

  • заходити в середину приміщення у вуличному взутті;

  • проведення масових заходів та батьківських зборів.

Ми рекомендуємо розробити графік прогулянок та занять. Аби діти перебували у закладі в різний час і якомога менше між собою контактували. Групи дітей не повинні змішуватися. Варто обмежити заняття та вправи, під час яких діти контактують між собою та не використовувати додатковий інвентар. За можливості, переглянути свій план занять, аби у дітей було менше контактів, - зазначив очільник Міністерства охорони здоров’я.

Він додав, що працівники повинні регулярно мити руки рідким милом або обробляти їх антисептиками не рідше, ніж один раз на дві години після відвідування громадських місць.

В дитячих садочках треба проводити дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж через дві години та відразу після завершення заняття. Необхідно провітрювати приміщення не менше 15 хвилин перед відкриттям закладу та почергово провітрювати кімнати протягом дня.

Якщо ми не хочемо чути про повідомлення, що в нас в дитячому садочку захворіли всі діти, і що садок пішов на самоізоляцію, дуже важливо дотримуватися правил та рекомендацій, які дає Міністерство охорони здоров’я, - підсумував Степанов.

Вас також може зацікавити: Вчителям і вихователям треба доплачувати за шкідливі умови праці: освітянка звернулась до Сергія Шкарлета

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00