і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

EdCamp-янголи в дії: як проходив I національний саміт-челендж

Чим запам’ятався грандіозний освітній саміт, присвячений сучасним викликам НУШ та шляхам їхнього успішного подолання?

Формат (не)конференції EdCamp вперше провели у 2010 році у Філадельфії, США – організаторами виступили американські педагоги, незадоволені можливостями професійного  зростання та самовдосконалення. З часом прогресивні ідеї EdCamp знайшли відгук серед вчителів і вчительок 29-ти країн, а це близько 15 000 проведених заходів, під час яких освітяни активно обмінювалися досвідом, вчилися співпрацювати та колективно вирішувати нагальні питання.

Україна 3-ю в Європі та 9-ю у світі підтримала міжнародний освітній рух та утворила найбільшу EdCamp-спільноту за межами США.

Якщо у 2015 році формат (не)конференцій започатковувався у вигляді волонтерської ініціативи, а перший захід налічував 325 учасників і учасниць, то вже у 2018-му EdCamp увійшов до ТОП-100 кращих інноваційних проектів, який об’єднав 20 000 осіб. На сьогодні в Україні організовано 55 регіональних (не)конференцій – цей масштаб яскраво свідчить про потужну освітянську підтримку принципів Нової української школи та прагнення до єднання задля спільних цілей.    

З 30 листопада до 2 грудня в місті Одесі відбувався І національний саміт-челендж «EdCamp-янголи в дії», присвячений сучасним викликам в системі української освіти та методам і способам їхнього подолання. Захід тривав 3 дні та зібрав разом 150 талановитих координаторів та координаторок регіональних (не)конференцій з усіх куточків України.

Організаторами грандіозного заходу виступили Олександр Елькін, натхненник руху EdCamp в Україні, Олена Масалітіна, програмна директорка та Ірина Міньковська, менеджерка з PR і партнерства. Саміт провели у конференц-центрі «Impact Hub» – затишному місці з просторими локаціями, де зручно розмістились всі учасники та учасниці. Три насичені подіями дні вони активно спілкувались між собою, ділились досвідом, організовували та відвідували лекційні паралелі, а також брали участь в суспільно важливих обговореннях.

Позитивна і неймовірно дружня атмосфера. Неначе знаходишся серед своїх давніх друзів або у колі сім’ї, – із захватом поділилася пані Олена, вчителька молодших класів. – Я рада бути присутньою тут і зараз, адже маю нагоду почути щось нове, те, що допоможе зробити мою роботу ще кращою. Діти люблять креативних вчителів, а вчителям, зрештою, подобається бути креативними.

В якості почесних гостей заходу організатори запросили заступника Голови Одеської ОДА Сергія Колебошина, заступника Міністерки освіти і науки України Романа Гребу, Голову Державної служби якості освіти Руслана Гурака, редакторку порталу НУШ Вікторію Топол та координаторку проектів «Дитинство без насильства» Офісу Уповноваженого з прав дитини Анастасію Дьякову. На саміті також виступив заступник Міністерки освіти і науки України Павло Хобзей: він розповідав про сертифікацію вчителів і вчительок, її особливості та очевидну користь для покращення розвитку української освіти.      

Сертифікація є цілком добровільною. Не треба плутати її з атестацією, адже остання передбачає перевірку відповідності рівня професійної підготовки вчителя своїй посаді, а сертифікація – це виявлення перспективних, передових людей, які не бояться експериментувати та готові до змін, – зазначив Павло Хобзей.

Символом заходу став Янгол, якого на землі втілює собою вчитель: у ролі земного супровідника він допомагає дітям пройти нелегкий шлях здобуття найнеобхідніших знань, щоб в дорослому житті учні могли міцно стояти на ногах та впоратися з будь-якими викликами.

Команда «Всеосвіти» особисто відвідала саміт «EdCamp-янголи в дії» в якості партнерів заходу, взяли участь у захопливих челендж-лекціях та успішно презентували тему «Як створити власний освітній проект?».

Ми підготували для вас детальний звіт про три неймовірно динамічні та насичені дні саміту, тож залишайтесь з нами! 

Ексклюзивний фотозвіт від «Всеосвіти»: https://www.facebook.com/pg/vseosvita/photos/?tab=album&album_id=2085375931520753

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти