Новини
24036
20 жовтня 2020 о 17:27

Дитсадки та початкова школа під час карантину працюватимуть, - народна депутатка

Попри рекомендації МОЗ та МОН, остаточне рішення щодо карантину ухвалюватимуть місцеве управління освіти та директор школи.

Дитячі садочки та початкову школу не закриватимуть на карантин, адже дітей саме цих вікових груп вдома вчити найважче – вони ще не звикли до цього. Таке рішення ухвалили у Верховній Раді, пояснила членкиня комітету ВР з питань освіти та науки Наталія Піпа в ефірі 24 каналу:

Для дошкільнят, учнів початкових класів та їхніх батьків дистанційне навчання є особливо складним. Учні 5-7 класів є більш адаптованими й зможуть вчитися дистанційно, якщо їхня область потрапить до червоної зони. Натомість учнів молодшого віку батьки не зможуть залишити вдома самих.

Піпа додала, що, попри рекомендації МОЗ та МОН, остаточне рішення щодо карантину ухвалюватимуть місцеве управління освіти та директор школи. Вони краще знають про відвідуваність у конкретній школі, динаміку зростання чи спаду захворювання, а також про спроможність вчителів навчати учнів дистанційно.

Мудрий керівник школи спостерігає за ситуацією в Україні загалом та в області й дослухається до батьків. Отже, він може ухвалювати правильні рішення, – наголосила нардепка.

За її словами, в умовах пандемії можливість розв'язувати це питання на місцях є цілком  правильним рішенням. 

Крім того, у ВР обговорювали й ідею про надання пільг для батьків, однак можливостей для її реалізації ще не знайшли.

Ця законодавча база значною мірою стосується трудового кодексу, а вносити зміни до нього непросто. Через це юридично вдалого механізму розв'язання такого питання ще не знайдено, – розповіла Наталія Піпа. 

Нагадаємо, що Володимир Зеленський під час засідання Верховної Ради оголосив про пріоритети держави на найближче майбутнє - серед них, зокрема, підвищення зарплат освітян.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Важливо підвищити зарплати освітянам та престиж професії вчителя, - Володимир Зеленський

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!