Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події
Новини
10240
5 жовтня 2021 о 16:50

Директор школи подав на Кабмін у суд через обов'язкову вакцинацію вчителів

Позивач просить скасувати постанову КМУ № 1236 в частині, що стосується переходу на дистанційне навчання закладів, у яких немає 80% вакцинованих працівників.

Директор спеціалізованої школи № 210 Оболонського району Києва Дмитро Ламза подав судовий позов до Окружного адміністративного суду м. Києва проти Кабміну з вимогою скасувати онлайн-навчання для шкіл з недостатньою кількістю вакцинованих педагогічних колективів, про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці. 

Позивач просить повернути конституційні права педагогам, визнавши протиправними та нечинними положення підпункту 15-1 пункту 3 та підпункту 10 пункту 3-5 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 у редакції від 24.09.2021 р.

Йдеться про норму, якою встановлюється, що в разі «жовтого» рівня епідемічної небезпеки дітям буде дозволено відвідувати заклади освіти, в яких працює не менше 80% вакцинованих працівників, а в разі встановлення «червоного» рівня – 100%.

Я зробив відповідальний крок стосовно своїх колег, конституційні права яких порушуються державою. Кожен хоче працювати, але освітянам не дають. У мене сотні питань, а відповіді на них отримати не можу. На всі звернення тільки відписки. Гаряча лінія урядових структур взагалі говорить іншу інформацію, ніж є в реальності, – написав Ламза.

Водночас директор київської школи говорить, що особисто підтримує вакцинацію, але є противником будь-якого примусу.

Досить терпіти, час захищатися. Чому все зіштовхують на нашу професію? Весь негатив на нас! Я особисто – за вакцинацію, але проти примусової. Ми – вільні люди і живемо в вільній країні. Нам не треба, щоб нас принижували, – заявив Ламза.

Освітній омбудсмен Сергій #Горбачов у коментарі для НУШ зазначив, що йому шкода, що директор школи став до лав антивакцинаторів. 

Я не коментую безвідповідальних антивакцинаторів, – сказав Горбачов.

Раніше освітній омбудсмен говорив, що якщо позиція головного санітарного лікаря України про неможливість невакцинованим педагогам виходити на роботу буде підтверджена нормативним документом, її потрібно буде виконувати. Зокрема, зараз є нормативна вимога щодо 80% вакцинованих працівників.

Також Горбачов додав:

Я є переконаним прихильником захисту громадян від інфекційних хвороб через вакцинацію, але це має бути здійснено в законний спосіб. […] Вакцинація унеможливлює важкий перебіг хвороби. Варто прислухатися до раціональних рекомендацій і порад, адже коли вчитель хворіє, дітей нема кому навчати […]. Працівник закладу освіти має усвідомлювати, що, вакцинуючись, він сприяє захисту права, насамперед свого, та всіх учасників освітнього процесу на життя та здоров’я. Також він підвищує шанси закладу освіти проводити освітній процес із нового навчального року більшість часу очно, а не дистанційно […].

Нагадаємо, що КМДА попередила директорів шкіл про відповідальність за недостовірні дані про вакцинацію.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: В яких областях вакциновано найбільше і найменше освітян

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.