і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Луцьк

Для немісцевих – освіта платна: як Луцьк зобов'же батьків платити за навчання

Батьки дітей, не зареєстрованих у Луцьку, платитимуть зі свого гаманця за освітні послуги.

26 листопада в Луцьку пройшло засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів щодо платних освітніх послуг для дітей, які не зареєстровані в місті. Якщо батьки, діти яких не зареєстровані в Луцьку, змушені будуть платити за освітні послуги садочків і шкіл, це дозволить розвантажити черги до навчальних закладів у місті.

Директорка управління освіти Зіновія Лещенко нагадала, що відповідно до перехідних положень до ЗУ “Про освіту”, з 1 січня “гроші мають ходити за дитиною”, тому було розроблено проект рішення “Про встановлення плати за надання освітніх послуг у закладах дошкільної, загальної середньої освіти комунальної форми власності для батьків, діти яких не зареєстровані в місті Луцьку”.

Очільниця управління освіти підкреслила, що батьки дітей, не зареєстрованих у Луцьку, покриватиму лише ті кошти, які виділяються на утримання учня з міського бюджету. Йдеться лише про тих батьків, котрі не сплачують податки в міській бюджет.
Зіновія Лещенко відповідне звернення скерувала до сусідніх ОТГ, аби вони розглянули можливість сплати коштів за надання освітніх послуг дітям, які проживають на території їхніх громад. За словами Зіновії, наразі понад 2,5 тисячі із сусідніх громад навчаються в Луцьку. Кошти батьків за фінансові послуги дітей збільшать міський бюджет приблизно на 5 млн грн. Міська влада планує витрачати ці кошти на потреби шкіл та садочків.

На одного школяра у середньому витрачається 21,48 грн на день (без харчування), а на дитину, котра перебуває в садочку – 51, 2 гривні (харчування враховано).

Борис Смаль – депутат і голова комісії зазначив, що згідно з Конституцією України усім гарантується безкоштовна освіта, однак, без фінансової допомоги батьків, школи і садочки не могли б існувати.

Нам потрібно щось робити в Луцьку. Стосовно цього проекту рішення, то я його розглядаю як заяву про намір врегулювати якось це питання, – сказав Борис Смаль.

Натомість керівниця юридичного департаменту міськради Наталія Юрченко і директор департаменту економічної політики Олександр Озінович мають певні зауваження до проекту рішення. Водночас на засіданні комісії депутати обговорили можливість оплати освітніх послуг, які отримують діти, що не зареєстровані в Луцьку, завдяки міжбюджетним трансферам. Також було запропоновано створити робочі групи, аби провести переговори з громадами з цього питання, а розгляд проекту рішення до моменту його доопрацювання – відтермінувати.

Посилання на Волинські новини: https://www.volynnews.com/

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти