Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Статті
221
29 листопада 2021 о 20:14
pdf Роздрукувати

Десять освітніх TikTok-каналів, які зроблять ваші уроки цікавішими

У який спосіб можна використовувати TikTok під час очного чи дистанційного навчання?

Понад третина активних користувачів TikTok – підлітки, а час, що вони проводять у додатку, може сягати півтори години щодня. Дорослі бачать у «молодій соцмережі» загрозу, адже вона відволікає дітей від важливіших справ та заохочує до прокрастинації. Та її силу можна використовувати й з користю для навчання. Короткі та динамічні відео, чи як їх ще називають – рілз, можуть стати ефективним інструментом для опанування складної теми або кращого запам’ятовування. З огляду на те, що вони цікаві, а не примусі, вони також можуть створити на уроках неформальну та дружню атмосферу.

У який спосіб можна використовувати TikTok під час очного чи дистанційного навчання та які українські канали вже сьогодні допомагають учням опановувати навчальний матеріал – далі у тексті.

Як і навіщо інтегрувати TikTok в освітній процес?

Вчителі створюють канали у TikTok з різних причин. Дехто генерує освітній контент, наприклад, короткі відеоінструкції або вікторини, щоб згодом урізноманітнити уроки. Інші – використовують соціальні мережі, аби розбудувати персональний бренд або знайти учнів для репетиторства. Якщо створювати та наповнювати власний канал заради пошуку учнів видається марудним, то допоможуть маркетплейси, що напряму об’єднують репетиторів та учнів, наприклад, такі як BUKI. А для розбудови довірливих стосунків з учнями та створення дружньої атмосфери використовуйте контент, створений іншими.

Інтегрувати відео з TikTok у навчання можна кількома способами. Дайте учням завдання вивчити освітні матеріали у TikTok та знайти найкращий ролик, що пояснює задану тему, а потім попросіть аргументувати вибір. Під час пошуків потрібного контенту за хештегами учні прослухають матеріал щонайменше кілька разів і вже точно запам’ятають його. Найбільш популярними освітніми хештегами в українському сегменті TikTok є #зно (понад 400 мільйонів переглядів), #зноматематика (майже 38 мільйонів), #англійська (36 мільйонів), #англійськаукраїнською (понад 13 мільйонів) та #зноісторія (понад 12 мільйонів).

Серед форматів, що сприяють розбудові освітньої спільноти, – проведення командних досліджень освітнього контенту або створення власних відео у парах. Наприклад, у Каліфорнії вчитель історії запропонував дітям використати TikTok на уроках, де вони порівнювали історичні торговельні маршрути та ключові винаходи індустріальної революції. А у Мериленді учні могли розповісти про значення Компромісу Міссурі або в традиційному форматі доповіді, або за допомогою TikTok-ролика.

Включаючи TikTok в освітній процес, викладачі можуть стати ближчими до учнів та заговорити однією мовою. Крім того, соціальна мережа також навчає дітей базових навичок фільмування й монтажу, розвиває вміння розповідати історії та творчо викладати матеріал.

Та крім багатьох можливостей, що їх відкриває соціальна мережа, є й кілька обмежень. Якщо вчитель сам знімає рілз або хоче показати контент інших авторів у класі чи онлайн, ця опція завжди відкрита. Та якщо педагог планує просити дітей власноруч знімати відео, варто пам’ятати, що реєстрація у соціальній мережі дозволена з 13 років.

Також слід мати на увазі обмеження у тривалості роликів – до 1 хвилини. Для користувачів така тривалість зручна, вона робить взаємодію з застосунком більш динамічною та яскравою. Та водночас обмежує обсяг контенту, який педагог може вкласти в один ролик. Один зі способів використати це обмеження на користь – попросити учнів розбити великий кавалок навчального матеріалу на кілька сценаріїв для коротких роликів. Завдання не лише забезпечить краще розуміння теми, а й розвине вміння аналізувати, скорочувати та синтезувати матеріал.

Десять освітніх TikTok-каналів для натхнення

@chuguystyr

Ключові події з історії України, викладені на фоні мультсеріалів, таких як «Спанч Боб» або «Том і Джері», точно сподобаються учням та сприятимуть кращому запам’ятовуванню завдяки яскравим асоціаціям. 


@koloryt.project

Рілз про те, що могли б шукати в інтернеті герої та героїні класичних творів української літератури, або про улюблені напої українських письменників можуть надихнути перечитати програмні твори, а також допоможуть краще запам’ятати сюжетні лінії та головних героїв.


@glebrepich

Викладач хімії показує у своєму каналі різноманітні хімічні досліди. За цими відео, навряд чи, можна вивчити шкільну програму з хімії, але зацікавитися предметом цілком можливо.


@bio_vstup

Викладачка біології публікує на каналі короткі тести у форматі рілз. Вони допомагають учням готуватися до #ЗНО без нудьги.


@yazzy.kb

Цей канал пропонує короткі ролики з естетикою творів української літератури. Можна просто милуватися відео, а можна за цими роликами пригадувати події, героїв та сюжети програмних творів, готуючись до контрольних або ЗНО.


@holy_english

Тут англійську вивчають завдяки популярним у TikTok аудіо, трендовими роликами, американським та британським телевізійним шоу. Лексика, перекладена українською, вже зібрала понад 100 тисяч вподобайок.@publichistory.ua

На каналі ви знайдете безліч цікавих відео з історії, що твориться на наших очах. Ролики навряд чи допоможуть підготуватись до контрольної або краще засвоїти шкільну програму, але точно змусять подивитися на історію з іншої перспективи. 


@vvsleras

На каналі можна знайти відео про фобії українських письменників, аналіз лірики гурту «Курган і агрегат» та ще багато цікавого контенту. Демонстрація літературного процесу, що розвивається за межами підручників, сприятиме зацікавленню учнів предметом.


@grammarishot

Канал з вивчення української мови стане корисним і для тих, хто готується до ЗНО, і для тих, хто хоче краще володіти солов’їною. 


! Двоє українських вчителів, які використовують TikTok та меми під час освітнього процесу, цьогоріч вийшли у фінал та здобули відзнаку Global Teacher Prize Ukraine. Та головне, що отримують вчителі, інтегруючи сучасні формати у свої уроки, – це прихильність учнів та щиру цікавість до навчання. Згідно з багатьма дослідженнями, ставлення учнів до викладача і предмета суттєво впливає на рівень успішності.

Тож використання рілз з TikTok під час навчання – це не хайп, а ефективний інструмент, що зблизить вас з учнями, підвищить мотивацію школярів та зробить вас кращим вчителем. 

А якщо вам потрібно більше простору для експериментів та креативу, можна використати  TikTok у своїй приватній викладацькій практиці. Знайти учнів, які його розділятимуть можна на сайті BUKI.

Матеріал, який вас може зацікавити: Сім способів урізноманітнити будь-який урок

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.