Держстандарт професійної (професійно-технічної) освіти: МОН пропонує проєкт до обговорення

Цей держстандарт визначає вимоги до змісту професійної (професійно-технічної) освіти, обов’язкових компетентностей та результатів навчання.

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови КМУ «Про затвердження Державного стандарту професійної (професійно-технічної) освіти».

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України розроблено Міністерством освіти і науки відповідно до статті 32 Закону України «Про освіту», статті 32 Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» та на виконання пункту 13 Плану заходів на 2020-2027 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта» на період до 2027 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 р. № 508-р.

Метою прийняття акта є визначення вимог до обов’язкових ключових і професійних компетентностей та результатів навчання здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти відповідного рівня.

Державний стандарт професійної (професійно-технічної) освіти визначає вимоги до змісту професійної (професійно-технічної) освіти, обов’язкових компетентностей та результатів навчання здобувачів освіти відповідного рівня та освітнього рівня вступників.

Державний стандарт застосовується з метою:

  • реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти;

  • створення ефективного інструменту взаємодії ринку праці та сфери освіти;

  • забезпечення в усіх регіонах і в різних галузях економіки, видах економічної діяльності еквівалентності професійної (професійно-технічної) освіти і визнання кваліфікацій та документів про професійну (професійно-технічну) освіту;

  • забезпечення якісної професійної підготовки кваліфікованих працівників;

  • створення умов для навчання впродовж життя;

  • інтеграції системи професійної (професійно-технічної) освіти України у світову систему освіти та європейський освітній простір.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту постанови Кабінету Міністрів України можна надсилати до 30 жовтня 2020 року на електронну адресу: kravets.mon@gmail.com.

З текстом документа ви можете ознайомитися тут:

Джерело: https://vse.ee/sti


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Що робити, якщо у свідоцтві про середню освіту – помилка: роз'яснення освітнього омбудсмена

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!