Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування національного світогляду особистості: творчі завдання для дистанційного та очного навчання
»
Взяти участь Всі події
Статті
8643
9 листопада 2021 о 17:27
pdf Роздрукувати

Де і як додатково заробити вчителю: цікаві ідеї та ресурси

Будь-яке хобі може сприяти не лише професійному розвитку, але й фінансовій стабільності.

Посадовий оклад вчителів загалом важко назвати зарплатою мрії. Й це нерідко спонукає педагогів до пошуку додаткових ресурсів заробітку. Пропоную розібратись з усіма перевагами та недоліками таких ресурсів та знайти для себе найефективніший варіант.

Вчитель-репетитор. Я пам’ятаю ще ті часи, коли за 30 гривень ходила до учнів додому та виконувала з ними домашні завдання. Скажу чесно, у 20 років мені це подобалось: діти жили поруч з моєю роботою – це було зручно та цікаво. Сьогодні за годину такого навчання вчитель отримує від 100 до 200 гривень. До переваг можна віднести зручний графік роботи, адже ви самі його формуєте, та можливість обирати предмет та учнів.

Недоліки в такій роботі: не завжди зручно добиратися. Це може призвести до того, що їхати до учня доведеться довше, ніж працювати з ним.

Онлайн-репетитор. Такий підробіток у дистанційному форматі цілком безпечний, бонус – зручний графік та безліч актуальних допоміжних ресурсів для творчості й роботи з сучасними дітьми. Ціна за урок – 150-300 грн.

Мінуси: постійне перебування перед монітором комп’ютера шкодить здоров’ю. Крім того, може з’явитися відчуття, що тебе постійно хтось «перевіряє» з членів родини учня – а це не сприятиме внутрішній розслабленості та, відповідно, професійному виконанню обов’язків.

Вчитель-нянька. Коли батькам необхідно на певний час (1-3 години) піти у власних справах, вони швидше заплатять вчителю, ніж звичайній няні.

З розповідей колег знаю, що до таких посад можуть бути деякі вимоги: спілкуватись з дитиною певною мовою, приготувати дитині їжу, або весь час гуляти на свіжому повітрі. За роботу від 50 до 200 гривень за годину – залежно від вимог замовника та рівня досвідченості педагога.

Вчитель-автор. Якщо у вас багато енергії, завзяття та вільного часу, тоді цей варіант для вас. Оплата роботи буде вища – від 1 до 5 тисяч гривень за авторський зошит та до 10 тисяч гривень за підручник. Ціна залежить від багатьох параметрів: кількість сторінок, друкований матеріал, формат, складність виконаної роботи тощо. Крім того, видавництва мотивуватимуть вас додатковими відсотками з продажу продукції. З власного досвіду можу сказати, що така робота швидше для душі, а не для прямого заробітку.

Можна спробувати себе у написанні віршів, есе, усмішок, сценаріїв шкільних свят чи пісень. Ціновий діапазон неймовірно широкий: від 50 гривень до безмежності. Проте не завжди вдається швидко налаштуватись на написання того ж вірша, іноді необхідно витратити багато часу, щоб виносити конкретну ідею.

Також цей формат роботи передбачає постійну співпрацю з замовником: наприклад, сценарій випускного вечора вимагає знань про характер учнів, їхні смаки та вподобання. Лише у такий спосіб можна отримати гарний результат та винагороду за свою роботу.

Вчитель-генератор ідей. У наш час соціальними мережами активно користуються як діти, так і дорослі. Є вчителі-тіктокери, які записують короткі відео на різноманітну шкільну тематику, зокрема з поясненням шкільної програми у цікавій формі. Також є вчителі-ютубери – саме завдяки їм учні можуть переглянути увесь матеріал дистанційно. Така форма особливо актуальна у період пандемії, коли освіту вимушено перевели в онлайн-режим.

Гонорар за вищеописану роботу буде збільшуватись, якщо ви працюватимете у своєму профілі постійно, самовіддано та якісно. Мінус цієї діяльності –  залежність від вимог МОН. Ви маєте розуміти, які форми та методи роботи саме у вашій дисципліні зараз актуальні, що вимагають від вчителів у школі, яких результатів необхідно досягти.

Якщо змінюються підходи в освіті на рівні держави, саме ви маєте першими опанувати нормативно-правову базу та перелаштувати свої послуги відповідно до нових вимог та потреб колег.

Вчитель-графічний дизайнер. Йдеться про фотобутафорію до уроків та тематичних свят. Якщо ви вмієте працювати у програмах, які створюють малюнки/зображення/дописи гарної якості, тоді ця можливість саме для вас. Дохід нестабільний, але якщо працювати над розширенням своєї аудиторії та спектра послуг, є шанс міцно зайняти цю нішу.

Вчитель-продавець. Серед моїх колег є знайомі, які паралельно з роботою у школі ведуть свої бізнес-сторінки у соціальних мережах – продають свічки, косметику, одяг, канцелярію тощо. Перевага такої роботи у можливості працювати дистанційно й за власним графіком. Серед недоліків – первинне інвестування та необхідність витрачати кошти та час на рекламу своєї сторінки. Дохід може бути від тисячі гривень у місяць за умови систематичної роботи.

Сподіваюсь, що мій досвід та поради були корисними та стимулювали вас до відкриття нових горизонтів.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Чи задоволені учителі та батьки реформою НУШ: опитування

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.