Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Активізація медіатворчості школярів шляхом використання сучасних онлайн-інструментів
»
Взяти участь Всі події

«Чиїми іменами названі вулиці та сквери, того і країна!» — Тарас Кремінь

Після трьох місяців повномасштабної війни українці прагнуть позбутися у географічних назвах навіть найменшої згадки про росію. Уповноважений із захисту державної мови опублікував рекомендований список українських діячів, чиї імена можна використовувати під час перейменувань.

Оскільки в Україні актуалізувалось перейменування топонімів, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у співпраці з Національною академією наук України та Національною академією педагогічних наук України склав попередній список видатних українців, які зробили визначальний внесок у розвиток та утвердження української мови як державної.

Зрозуміло, що ініціатива має виходити від мешканців тих населених пунктів, в яких будуть перейменовувати географічні назви та об'єкти топоніміки. Завдання місцевої влади — дослухатися громади, академічних установ, провідних університетів. Певен, що цей узгоджений список буде в нагоді всім, у тому числі за кордоном, хто вже зараз хоче увічнити в назвах вулиць, бібліотек чи скверів імена будівничих — захисників української мови, культури, нації.

Користуйтеся, змінюйте свої громади. Перефразовуючи відомий крилатий вислів, чиїми іменами названі вулиці та сквери, того і країна! — зазначив омбудсмен державної мови.

Також він запросив долучитися до впорядкування такого списку та надсилати на адресу Уповноваженого протягом місяця (до 26 червня) імена тих захисників мови, хто мав би також бути увічненим в Україні.

Сам список можна переглянути за лінком.

Нагадаємо, 24 лютого росія розпочала повномасштабне військове вторгнення на території України. Сьогодні триває 93-тя доба героїчного протистояння українського народу рашистській навалі.

Фотоматеріали: mova-ombudsman.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.