Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Чи отримуватимуть вчителі доплати за ведення електронних журналів: роз’яснення освітнього омбудсмена

З 1 січня 2022 року за окремі види педагогічної діяльності у закладах освіти встановлено підвищені посадові оклади та доплати.

В Україні встановили 10% доплати вчителям, викладачам та іншим працівникам закладів освіти, які відповідають за ведення шкільного вебсайту.

Така норма передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2021 р. № 1391 і набрала чинності з 1 січня 2022 року.

У коментарі стосовно встановлення доплати освітній омбудсмен Сергій #Горбачов зауважив, що ведення сайту закладу освіти є окремим значним обсягом роботи, який потребує часу та ресурсу, і цілком справедливо, що за цю роботу відповідальні працівники отримуватимуть доплату.

Однак багато закладів освіти окрім вебсайту також ведуть сторінки шкіл у соціальних мережах та на інших ресурсах, створюють електронні класні журнали і щоденники. Журналісти «Всеосвіти» звернулися до освітнього омбудсмена з проханням роз’яснити, чи передбачено постановою № 1391 доплата за виконання такої роботи.

У своєму коментарі «Всеосвіті» Сергій Горбачов пояснив, що доплата педагогам, які ведуть сторінки у  соцмережах та на інших ресурсах, не передбачена. У постанові КМУ № 1391 чітко вказано, що ця доплата встановлюється лише за ведення вебсайтів. Також постанова не передбачає доплату за ведення електронних журналів та щоденників.

Питання ведення електронних журналів та щоденників і відповідно подвійного навантаження на педагогів є дуже гострим. Його необхідно розв'язувати. Тому, як освітній омбудсмен, буду ініціюватиму зміни у законодавстві щодо розв'язання важливого питання, – зазначив омбудсмен.

Горбачов додав, що на початку грудня минулого року звернувся з листом до Кабінету Міністрів України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України з пропозиціями запровадити посаду фахівця з інформаційних технологій у закладах освіти різних рівнів освіти.

Українська освіта зараз поступово цифровізується. Заклади освіти зобов'язані вести вебсайти та розміщувати там необхідну інформацію. Для кращого інформування батьків та учнів частина закладів освіти веде сторінки у соціальних мережах, створює електронні класні журнали, щоденники, здійснює поступовий перехід діловодства в електронну форму. Вся ця робота не відповідає трудовим функціям вчителів.

Тому потрібен фахівець, який за своїми посадовими обов’язками буде зобов’язаний:

  • наповнювати та підтримувати роботу сайту;

  • налаштовувати системи та все необхідне для організації дистанційного та змішаного навчання;

  • налаштовувати системи електронних класних журналів та щоденників і постійно вносити до них дані;

  • організовувати діловодство в електронній формі, що дозволить зменшити забюрократизованість процесів внутрішнього документообігу закладів освіти.

Міністерство цифрової трансформації України підтримало ініціативу освітнього омбудсмена впровадити таку посаду у закладах освіти та у разі потреби організувати навчання цих фахівців. Інші міністерства поки що не підтримали цю ініціативу.

Сподіваємося, що з часом спільними зусиллями у закладах освіти на державному рівні буде впроваджено цю посаду, – підсумував Сергій Горбачов. 

Сьогодні створено безліч інструментів, які допомагають цифровізувати навчання. Зокрема «Всеосвіта» робить все, щоб розширити можливості сучасної освіти. Майже 2 мільйони освітян щодня використовують сучасні онлайн-інструменти, і було б чудово, щоб це професійне зростання і кропітка праця винагороджувалися. 

На «Всеосвіті» кожен вчитель знайде все необхідне для роботи, професійного та особистісного розвитку. Наприклад, електронні посібники «Конструктор тестів» та «Конструктор уроків» від «Всеосвіти» отримали гриф МОН України «Схвалено для використання в освітньому процесі». Також ми створили «Мої журнали» – це безкоштовний, сучасний, багатофункціональний онлайн-інструмент, який максимально полегшує роботу педагогів та дозволяє зручно організувати освітній процес.

Сьогодні, відповідно до постанови КМУ, ведення електронних журналів додатково не оплачується, але ми гарантуємо, що робота з журналами від «Всеосвіти» – це та перевага, яку варто використовувати у своїй роботі. Маємо надію, що у майбутньому прагнення вчителів бути на хвилі сучасних змін мотивуватиметься матеріально. 

Вас також може зацікавити такий матеріал: Інклюзивність та реформа шкільного харчування: пріоритети уряду на 2022 рік у сфері освіти

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.