Статті
1013
7 жовтня 12:00

Чотири застосунки, які допоможуть керувати власним екранним часом

Навчайтесь та працюйте ефективно!

Діти сучасного покоління та більшість дорослих вже не уявляють свого життя без комп'ютера та смартфона. Справді, девайси та гаджети – це надзвичайно зручно! Адже у кілька секунд з їхньою допомогою можна знайти практично будь-яку потрібну інформацію, побудувати трек, поспілкуватися на відстані, вийти на відеозв'язок та інше.

Однак поряд з широкими можливостями ми стикаємося все частіше з негативними наслідками диджиталізації – гаджетозалежність, нездатність концентруватися, безцільний інтернет-серфінг, прокрастинація та інше.

Як організувати власний час перед екраном з максимальною користю? Як слідкувати за вчасними перервами для зняття стомлення очей? Як під час роботи чи навчання не відволікатися на сторонні сайти? Пропонуємо кілька надзвичайно зручних програм, які стануть вашими надійними помічниками!

Stretchly – таймер, що систематично нагадує про відпочинок

Цей додаток контролює ваш час, проведений перед екраном, та в залежності від налаштувань, нагадує про короткі й довгі перерви для відпочинку очей.

Stretchly – мультимовна програма, яку ви можете безкоштовно завантажити та встановити на операційні системи Windows, Linux та macOS.

За замовчуванням в базових налаштуваннях встановлена періодичність перерв – короткі 20-ти секундні кожні 10 хвилин та довгі 5-ти хвилинні щопівгодини. Однак за бажанням ви можете самостійно змінити періодичність нагадувань, тривалість самих перерв, колір та розмір повідомлення, а також обрати звукове сповіщення.

StayFree – самоконтроль екранного часу

Чи замислювались, скільки часу ви проводите перед екраном смартфону щодня? Відстежувати та керувати власним екранним часом допоможе безкоштовний мультимовний додаток-трекер.

Функціонал StayFree дозволяє не лише аналізувати, а й свідомо зменшувати екранний час за допомогою встановлення часових лімітів. Окрім того, ресурс має механізм як повного, так і детально налаштованого блокування певних ресурсів.

StayFocusd – керований блокувальник сайтів та додатків, які є «пожирачами» вашого часу

Це розширення для Chromeа також застосунок для Androidякий допомагає боротися з інтернет-залежністю – безцільним інтернет-серфінгом та скролінгом соціальних мереж.

Якщо вам важко сконцентруватися та ви за найпершої можливості перевіряєте електронну пошту, безцільно переглядаєте стрічку новин чи по декілька десятків разів на день слідкуєте за лайками ваших постів у фейсбуці, то це поганий знак. Скористайтесь функцією блокування тих розважальних сайтів, на які ви витрачаєте найбільше часу.

StayFocusd дозволяє як разово, так і регулярно повністю блокувати ресурс на певний встановлений вами проміжок часу (наприклад, доки триває вебінар чи онлайн-урок, або щоденно упродовж робочого дня).

Що цікаво, перезавантаження пристрою не збиває встановлені налаштування, тому за жодних умов ви не маєте можливості зайти на попередньо заблокований сайт раніше, ніж закінчиться час обмеження.

Forest – застосунок для покращення концентрування

Ймовірно, у кожного буває, що важко припинити серфити інтернет, відкласти телефон і нарешті зайнятися справами. У таких випадках стане у пригоді застосунок Forest. Його ідея – боротьба із прокрастинацією та покращення концентрування уваги в ігровому форматі.

Щоразу, коли необхідно сконцентруватись на роботі чи навчанні, у застосунку Forest можна встановити таймер на термін 10-120 хвилин. Щойно його буде запущено, програма починає «вирощувати дерево» із маленького паростка до дорослої розлогої рослини.

Щоразу, коли ви вмикаєте телефон раніше, ніж сплив термін таймеру, та відкриваєте будь-яку іншу програму, дерево гине. Виключення – лише вхідні дзвінки.

Якщо упродовж встановленого часу ви жодного разу не відволікалися на телефон, то дерево встигає вирости великим. За кожне нове дерево ви отримуєте монети – внутрішню валюту, на яку можете придбати нові види паростків для вирощування у своєму віртуальному лісі.

Аналітика застосунку відображується у вигляді лісу, де позначаються не лише засохлі та вирощені дерева різного розміру, а й показується час роботи із додатком та встановлений тег виду діяльності у зазначений час (наприклад, «робота», «навчання», «спорт» та інше).

Найбільша перевага запропонованих програм полягає в тому, що вони дозволяють проаналізувати та зрозуміти, як ви витрачаєте свій час. Свідоме ставлення до екранного часу дозволяє попередити одну із найбільших проблем нинішнього суспільства – гаджетозалежність.

Читайте також:

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.