Новини
21154
18 листопада 2020 о 19:20

Чому під час карантину не закривають заклади освіти: пояснює Голова Комітету ВР з питань здоров'я

На думку нардепа, влада має дозволяти традиційне навчання в школах та садочках.

Кількість випадків захворювання на COVID-19 серед школярів та педпрацівників постійно зростає, втім закривати школи на карантин влада не збирається, і навчання в закладах освіти продовжується. Ситуація з поширенням коронавірусу свідчить, що педагоги й школярі переносять хворобу по-різному: якщо діти легко, то у деяких вчителів її перебіг може бути складним.

Однак Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та страхування Михайло Радуцький запевнив, що в українських школах учнів та педагогів, хворих на COVID-19, є небагато:

На думку ВООЗ, влада має дозволяти традиційне навчання в школах та садочках і закривати їх тільки за найкритичніших ситуацій. За даними МОЗ, у школах хворіють менше 1% учнів, персоналу та вчителів. Тож наразі діти навчаються, і змін не планується.

Радуцький наголосив на тому, що COVID-19 відрізняється від інших вірусних хвороб тривалим інкубаційним періодом:

Найнебезпечнішою для оточуючих хвороба є за два дні до того, як з’являються перші симптоми, тому велика вірогідність того, що на коронавірус в сім’ї перехворіють всі.

Михайло Радуцький рекомендує надягати маску та дотримуватись дистанції. За можливості, здоровим членам сім’ї варто тимчасово переїхати до іншого приміщення.

Коли в Україні закриватимуть школи на карантин?

Зазначимо, що уряд раніше назвав умови для закриття садочків й шкіл:

  • забороняється відвідування садочків, шкіл та закладів позашкільної освіти тільки у разі коли на самоізоляції через контакт із хворими перебуває понад 50% учнів і персоналу закладу;

  • забороняється відвідувати заклади освіти групами більше 20 осіб.

Влада просить адміністрації закладів освіти стежити за тим, аби всі учасники навчального процесу дотримувалися всіх заходів безпеки.

Нагадаємо, освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив, що одночасна оплата самоізоляції та дистанційної роботи неможлива. Саме тому вчителі, які працюють на самоізоляції і мають лист тимчасової непрацездатності, можуть втратити половину заробітної плати.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!