Новини
2800
2 лютого 10:56

Чек-лист для батьків абітурієнтів: від бажання до успішного результату на ЗНО

Все, що необхідно для контролю за підготовкою дитини до ЗНО

З 1.02.2021 до 5.03.2021 триватиме реєстрація на основну сесію ЗНО – 2021. У випускників  2021 починається гаряча пора, поки ще не офіційно, але все ж вони стають абітурієнтами, і у них є 3 місяці, аби підготуватися до іспитів, що пройдуть з 21.05.2021 до 15.06.2021.

Основна місія батьків у цей період не тільки допомагати, підтримувати та вірити у сили своєї дитини, але й проконтролювати сам процес підготовки.

Аби нічого не випало з поля зору, ми підготували «Чек-лист для батьків абітурієнтів: від бажання до успішного результату»

Визначити, з яких предметів дитина має скласти ЗНО

Якщо майбутня професія обрана, радимо насамперед з’ясувати перелік предметів, які необхідні для вступу. Офіційний документ «Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2021 році» допоможе визначитись. Також майже кожен ВНЗ на своєму сайті має розділ «Абітурієнтам», де можна знайти правила прийому та перелік конкурсних предметів ЗНО на обрані спеціальності.

Цього року обирати можна з-поміж 13 дисциплін: українська мова, українська мова і література, математика  (завдання рівня стандарту), математика, історія України, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова, біологія, географія, фізика, хімія. Обов’язкових предметів немає, АЛЕ!

Випускники, які здобудуть повну загальну середню освіту у 2021 році, обов’язково мають пройти ДПА у формі ЗНО з 4 навчальних предметів:

 1. Українська мова

 2. Математика

 3. Історія України / іноземна мова

 4. Один із навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Результати ЗНО із чотирьох навчальних предметів зараховуються як оцінки за ДПА (за шкалою 1–12 балів).

Зверніть увагу! У 2021 році тестування з української мови та математики матимуть 2 рівні складності.

Що це означає?

Іспит з української мови можна скласти в одному з двох варіантів.

1) Тим, хто планує вступати до університету на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування, потрібно буде скласти ЗНО з української мови та літератури, що дасть можливість отримати три результати: результат ДПА (оцінку за шкалою 1–12 балів), результат ЗНО з української мови (за шкалою 100–200 балів), результат ЗНО з української мови і літератури (за шкалою 100–200 балів).

2) Вступникам, які обирають інші спеціальності, буде достатньо пройти тестування лише з української мови та отримати результат ДПА (оцінку за шкалою 1–12 балів) і результат ЗНО з української мови (за шкалою 100–200 балів).

Також виокремлено два рівні екзамену з математики.

1) Якщо не потрібна математика для вступу в університет, то достатньо скласти тест рівня стандарту і отримати результат ДПА (оцінку за шкалою 1–12 балів)

2) Якщо для вступу на обрану спеціальність потрібна математика в якості обов’язкового предмету, потрібно здавати профільний рівень, отримати результат ДПА (оцінку за шкалою 1–12 балів) і результат ЗНО з української мови (за шкалою 100–200 балів).

Зареєструватися на основну сесію ЗНО 2021

Обравши навчальні предмети для проходження ЗНО, необхідно зареєструватися, дотримуючись наступного алгоритму:

 1. Обов’язково ознайомитися з процедурою проходження реєстрації. Покрокова інструкція доступна на сайті УЦОЯО.

 2. Створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися». Заповнення картки складається з 4 важливих кроків.
  Крок 1 Загальні відомості, де необхідно обрати категорію особи. Якщо дитина закінчує школу в 2021, то це «випускник закладу загальної середньої освіти 2021 року».
  Крок 2 Заповнення реєстраційних даних, де прописати ПІБ, серію, номер паспорта, навчальний заклад, домашню адресу,  індекс та контактний телефон. Перевірте декілька разів правильність внесених даних.
  Крок 3 Вибір предметів. Із 13 запропонованих дисциплін необхідно обрати максимум 5. Біля обраних предметів необхідно вказати: мову, якою хочете отримати завдання сертифікаційної роботи; для предметів, які є обов’язковими для складання ДПА, галочкою відмітити  «Зарахувати як оцінку за ДПА»; якщо предмет потрібен  і для вступу, відмітити «Отримати результат за шкалою 100-200 для ступу до ВНЗ». Після заповнення всіх пунктів перевірити, чи всі дані внесено правильно.
  Крок 4 Формування картки, яку необхідно декілька разів перевірити, зберегти та роздрукувати. Кожній реєстраційній картці присвоюється номер, який указано в Контрольно-інформаційному листі (необхідно зберігати), за допомогою цього номера можна відслідковувати обробку реєстраційних документів.

 3. Підготувати комплект реєстраційних документів, що включає:
  • оформлену реєстраційну картку;
  • засвідчену копію паспорта громадянина України;

  Що означає засвідчена копія паспорта?
  На копіях документа повинна бути позначка Згідно з оригіналом (без лапок), підпис, ініціали, прізвище та дата засвідчення копії.

  • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);

 4. Сформувати комплект реєстраційних документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому ви навчаєтеся.

  Підтвердженням факту реєстрації для участі у ЗНО є Сертифікат, який буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника ЗНО до закладу освіти, де навчаєтеся дитина.

Виявити та усунути прогалини у знаннях

До «часу Х» ще 3 місяці, цього достатньо, аби якісно підготуватися до екзаменів.

Якщо підготовку ще не розпочато, то перше, що необхідно зробити, «продіагностувати знання».

Зателефонуйте класному керівникові, поспілкуйтеся з учителями-предметниками, виявіть сильні, а головне, слабкі сторони вашого абітурієнта. Приділіть максимальну уваги підготовці.

Корисним буде Пробне тестування (детальніше тут). Важливо! Реєстрація на пробне тестування завершена.

Сам тест пройде 10 квітня! Всім зареєстрованим не варто пропускати його, адже проходження пробного тесту допоможе не тільки оцінити рівень знань, але й ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, зрозуміти, як розподілити час.

На жаль, пробне тестування можна пройти лише з одного предмету. Тому інші обрані дисципліни необхідно протестувати самостійно. На сайті УЦОЯО можна знайти Матеріали пробного ЗНО 2019, 2020 років та пройти їх.

Також рекомендуємо скористатись Тренажером ЗНО – це сучасний онлайн-сервіс, який не лише перевіряє теоретичні знання, а й допомагає набути практичних навичок для ЗНО.

За допомогою тренажеру учні можуть:

 • зануритися в атмосферу ЗНО та звикнути до неї;

 • отримати необмежений доступ до тестів з усіх предметів;

 • зрозуміти свої сильні та слабкі сторони.

Батьки можуть:

 • визначити рівень підготовки дитини на різних етапах;

 • дистанційно спостерігати за перебігом тренувань;

 • сприяти регулярному навчанню та підготовці дитини.

Отримати запрошення на ЗНО

До 30 квітня всі зареєстровані учасники тестування повинні отримати запрошення-перепустку, де зазначено час і місце проведення тестувань. Завантажити запрошення можна з особистої інформаційної сторінки учасника ЗНО, скориставшись номером сертифіката та пін-кодом що прийде після реєстрації на ЗНО.

Підготувати календар проходження тестування

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 21 травня до 15 червня за таким графіком:

 • 21 травня – хімія;

 • 24 травня – іспанська, німецька, французька мови;

 • 25 травня – англійська мова;

 • 28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту);

 • 1 червня – українська мова, українська мова і література;

 • 4 червня – історія України;

 • 7 червня – фізика;

 • 10 червня – біологія;

 • 15 червня – географія.

Спорядити дитину на екзамен

Прослідкуйте, щоб дитина виспались, сприяйте спокійний атмосфері дома для гарного настрою вступника, перевірте наявність документів  (паспорт, сертифікат, запрошення-перепустку). Важливо! Забезпечте дитину чорними ручками.

Отримати результат

Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.

З процедурою  визначення результатів можна ознайомитись тут.

Подати апеляцію

Якщо виявлено порушення під час проведення ЗНО, що може вплинути на об’єктивність його проведення, або є вагомий привід оскаржити результат, порядком проведення ЗНО передбачена можливість подання апеляції.


Вас також може зацікавити: Стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО-2021

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?