! В а ж л и в о

Брайлівський дисплей та інтерактивна підлога – нові засоби корекції для шкіл від МОН

Міністерство освіти і науки України розширило перелік корекційних засобів для дітей з ООП.

Представники міністерства осучаснили перелік засобів корекції, а також уніфікували його, щоб він підходив для всіх закладів освіти.

“Сьогодні, у 2019 році, ми вже нарешті можемо побачити ті результати, які дає інклюзивна освіта. Суспільство стає більш толерантним, а діти з особливими освітніми потребами краще соціалізуються, навчаючись зі своїми однолітками у звичайних школах. Ми щодня напрацьовуємо велику кількість змін та вдосконалюємо інклюзію. І однією з таких змін стало осучаснення переліку корекційних засобів. Завдяки цьому діти зможуть покращувати свої знання, емоційне здоров'я у найбільш комфортній для них формі”, –  розповіла Міністр освіти і науки Ганна #Новосад.

Згідно з новим документом, ресурсні кімнати шкіл буде поділено на дві зони –  навчально-пізнавальну та ігрову. Їх відокремлять стаціонарною або мобільною перегородкою. Зокрема, у першій зоні діти з #ООП будуть навчатися у групах або індивідуально, а у другій буде простір, де діти зможуть покращувати свій психоемоційний стан, знижувати тривожність та нервове збудження.

В оновлену програму устаткування увійшли не тільки спеціальні пристосування для роботи з дітьми з ООП, як то брайлівський дисплей чи інтерактивна підлога. Фахівці також розширили та доповнили перелік дидактичних матеріалів, розвивальних ігор, комп’ютерних програм та спеціальних іграшок. Всі предмети поділені, як і раніше, за категоріями, відповідно до особливостей дітей.

Наприклад, розширено перелік дидактичних матеріалів для розвитку дітей раннього віку, спеціальних логопедичних іграшок, настільних ігор, приладдя для малювання та інше. Для дітей, що мають складнощі з мовленням, оновили засоби альтернативної комунікації. Насамперед, це діти з розладами аутистичного спектра.

Ознайомитися з повним переліком доповнень можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0783-19)

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»