Близько 50% українців не підтримують дистанційне навчання, - результати опитування

Головну відповідальність за якість освіти та підготовки шкіл до роботи в умовах пандемії несе Міністерство освіти та науки, так вважає більшість українців.

У зв’язку з пандемією коронавірусу українські школярі були змушені перейти на дистанційне навчання. Чимало критики лунало на адресу онлайн-навчання, а на сайті електронних петицій було зареєстровано відповідний документ. Освітяни також поділились на два табори: ті, хто підтримав «дистанційку» і ті, хто був категорично проти. Але як насправді українці ставляться до онлайн-освіти? Фахівці соціологічної служби Центру Разумкова і фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва розповіли про результати опитування, проведеного на початку липня.

За словами політичного аналітика фонду «Демократичні ініціативи» Сергія Шаповалова, близько половина українців не підтримали формат дистанційного навчання. Згідно з даними опитування, онлайн-навчання цілком підтримують 9,9% респондентів, скоріше підтримують – 22,4%, скоріше не підтримують – 25,1%, категорично не підтримують – 24,6%. І лише 18% опитуваних не змогли відповісти на запропоноване запитання.

Ще трішки цифр про дистанційну освіту

Найбільша кількість негативних оцінок у південному (29%) та східному (28%) регіонах. 

Найістотнішими проблемами, з якими стикнулися українці через перехід на дистанційне навчання, респонденти назвали зниження рівня успішності дітей (26%), брак уваги вчителів до потреб дітей під час навчання (22%) та технічні проблеми – погана якість інтернету (21%) чи відсутність пристроїв для онлайн-навчання (19%). Про брак технічних засобів зазначають близько 20-30% громадян у невеликих містах (до 100 тисяч жителів).

Також 13,3% наголошують на надмірній завантаженості дітей завданнями, 5% – на недостатньому навантаженні дітей завданнями, 16,1% відзначають формальний підхід вчителів до проведення дистанційного навчання.

Головну відповідальність за якість освіти та підготовки шкіл до роботи в умовах пандемії несе Міністерство освіти та науки, так вважає більшість українців. Ще 11% дотримуються думки, що відповідальність за цей процес має нести президент України.

Важливо: Дослідження методом особистого інтерв’ю серед 2022 респондентів віком від 18 років тривало з 3 до 9 липня у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також:

Близько 40 млн дітей у світі не відвідують дитячі садки - ЮНІСЕФ

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.