! В а ж л и в о

Безпечна і дружня до дитини школа: що з’ясували на всеукраїнській конференції

Проєкт БДДШ належить ЮНІСЕФ і проводиться в Україні в рамках реформи Нової Української Школи.

У Києві стартувала триденна всеукраїнська конференція «Безпечна і дружня до дитини школа в контексті реформи #НУШ». Вона проходить 8-10 жовтня у готелі «Русь», де для освітян приготували зручний простір для актуальних панельних дискусій.

 Мета конференції:  ознайомитися з результатами моделювання концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» (БДДШ) у пілотних навчальних закладах Донецької і Луганської областей, а також визначити подальші напрямки і пріоритетні заходи, які допоможуть іншим освітнім закладам України перейняти позитивний досвід.

В рамках конференції представили результати впровадження концепції БДДШ у 14 пілотних закладах Донецької та Луганської областей. На останній день заходу запланували корисний тренінг «Створення безпечного і сприятливого середовища в школах» для усіх представників БДДШ. Досвідом реалізації програм з освітянами поділиться представництво ЮНІСЕФ у Республіці Хорватія.

Почесними учасниками всеукраїнської конференції стали, зокрема, представники МОНу, відповідних міністерств та відомств, департаментів освіти та науки обласних та Київської міської держадміністрації. Власну точку зору на проблему презентували учнівська та студентська молодь, а також вітчизняні і міжнародні організації.

Перший день заходу присвятили темі «Ключові ідеї і результати моделювання», а модераторами виступили Олена Сакович, керівниця сектору освіти, #ЮНІСЕФ та Світлана Фіцайло, заступниця начальника відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин.

Аналізуючи концепцію БДДШ, спікери підкреслили, що вона повністю відповідає головним задачам реформи Нової Української Школи.

Пілотний проєкт буде проаналізований та на базі його результатів буде створений документ щодо впровадження цього проєкту на національному рівні. Цей документ буде поданий в МОН України. Цей проєкт співзвучний з реформою НУШ, тому він надзвичайно потрібний та актуальний, – зазначила Лора Білл, заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

 Більше про БДДШ 

Безпечна і дружня до дитини школа – це заклад освіти, який забезпечує всі необхідні умови для успішного навчання, соціалізації та гармонійного розвитку дітей і дорослих із наголосом на питаннях захисту життя і здоров’я.

Це місце, у якому діти і дорослі почуваються захищено і комфортно, яке дарує дітям особливий час і відчуття єдності, надає «точку опори» і можливість проявити себе, вселяє надію і породжує впевненість у майбутньому.

На чому базується і на чому фокусується концепція БДДШ?

 Базується на таких моделях: 

 • Безпечна школа
 • Дружня до дитини
 • Школа сприяння здоровю  
 • Рамка фРЕШ
 • Індекс здоровя (CDC)

 Фокусується на питаннях: 

 • Безпеки
 • Здоровя психосоціального комфорту
 • Ефективності навчання
 • Самоврядування закладу освіти

 Ключові ознаки концепції: 

 • Системність, релевантність, вимірювальність
 • Візуалізація результатів оцінювання на шкалі від 0 до 100 балів

 Рівні результати оцінювання: 

 • Узагальнений показник
 • Рівень стандартів
 • Рівень критеріїв

Нетерпимість призводить до ненависті і розділення. Наші діти повинні зростати з думкою, що діалог, а не насильство, є найкращим і найбільш практичним способом вирішення конфліктів. Молоді покоління мають велику відповідальність за забезпечення того, щоб світ став більш мирним місцем для всіх. Але це може стати реальністю тільки тоді, коли ми навчаємо не тільки мозок, а й серце. Освітні системи майбутнього мають приділяти більший акцент на зміцненні людських здібностей, таких як доброта, почуття єдності, людяність і любов, – Далай-лама 14-й.

Варто пам’ятати, що школа як захисне середовище – це величезний ареал можливостей:

 ♦  Вона об’єднує та будує мости між сім’ями та громадами.

 ♦  Надає широкий спектр інтелектуальних і соціальних ресурсів та сприяє життєстійкості.

 ♦  Грає роль каталізатора у створенні захисного середовища, посилюючи захисні чинники.

 ♦  Поєднує в собі ідеї з різних напрямів діяльності задля всебічного впливу на благополуччя та дотримання прав дитини.

І лише від нас залежить, яку школу ми побудуємо для своїх дітей!

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»