і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Батьки школярів VS шкільна форма

Розпочався збір підписів на підтримку петиції про скасування обов'язковості форми для учнів українських шкіл. Розповідаємо, чому батьки прагнуть відмовитись від шкільного дрес-коду.

А чи потрібна шкільна форма сучасним учням? Чи можуть батьки придбати форму певного зразка, як цього вимагає школа? На жаль, але ця проблема досі існує і така покупка неабияк позначається на бюджеті багатьох родин.

Вимоги до шкільної форми визначені у Постанові Кабінету Міністрів від 22 серпня 1996 року «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти». Однак, представники громадського об’єднання «Батьків SOS» подали петицію на сайті президента про скасування обов’язкової шкільної форми.

Петиція зареєстрована 15 квітня Альоною Парфьоновою, співзасновницею організації.

На наш погляд, зміст цих нормативних документів 1996 року є дискримінаційним, порушує права дітей та батьків. Указ президента Кучми ухвалено для забезпечення дітей недорогою шкільною формою, а соціально незахищені категорії населення мали отримувати її безкоштовно. Цього не відбувається. Нині шкільна форма є настільки дорогою, що суттєво позначається на бюджеті родин, які мають дітей шкільного віку, – йдеться у поясненні до петиції.

Організація просить скасувати указ президента та постанову Кабміну. Аби петицію розглянув президент України, необхідно набрати 25 тисяч голосів. Наразі петицію підписали 563 користувачі. До завершення збору підписів залишається 90 днів.

Ознайомитись з петицією можна за цим посиланням: https://bit.ly/2v9eSC5


На вашу думку, чи потрібно скасувати указ про шкільну форму? Чи потрібен дітям взагалі дотримуватися певного дрес-коду? Діліться думками у коментарях під цією новиною та беріть участь в опитування у нашій спільноті в мережі Facebook: https://bit.ly/2v7uUN5

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти