Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
1021
15 липня 2019 о 18:30
pdf Роздрукувати

Акредитації іноземних агенцій допоможуть отримати державний диплом в Україні

Диплом державного зразка можна отримати і у приватному виші, якщо його програма має рекомендацію авторитетної іноземної агенції.

Деякі іноземні агенції відтепер можуть акредитувати освітні програми українських вишів, а державні інституції в Україні визнаватимуть такі акредитації. Це означає, що студенти, які навчалися  в університетах за програмами, які акредитовані цими організаціями, отримають диплом державного  зразка. Перелік іноземних агенцій було затверджено днями на засіданні уряду.    

Це нововведення дозволить керівникам вишів, де  бажають, щоб їхні освітні програми за певними спеціальностями були визнані на міжнародному рівні, звертатися до установ, які мають гідну репутацію. Адже сертифікати, які  видадуть у агенціях, безперешкодно визнаватимуться у нашій країні. Сертифікація за допомогою іноземних агенцій є добровільною, відбуватиметься за рішенням адміністрацій навчальних закладів, як державних і комунальних, так і приватних.  

Агенції з переліку Кабінету міністрів України, раніше увійшли до Європейського реєстру забезпечення якості вищої освіти (EQAR). До нього входять установи, які дотримуються принципів забезпечення якості освіти в Європі. Серед країн, у яких діють такі агентства, – Швейцарія, Португалія, Іспанія, Хорватія, Німеччина, Франція, Австрія, Фінляндія та інші.

У Законі України «Про вищу освіту» чітко виписана процедура акредитації освітніх програм – строки розгляду документів, які виші подають до Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти, термін дії сертифіката про акредитацію, підстави для його переоформлення. Однак однією з вимог Закону є також визнання сертифікатів про акредитацію, виданих профільними іноземними агентствами. Прийняте наразі Урядом рішення дозволяє нам стверджувати, що ця норма Закону є реалізованою у повному обсязі, – зазначила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

У МОН плануть кожного року здійснювати моніторинг Європейського реєстру та, якщо буде необхідно, вносити зміни до переліку, затвердженого українським урядом.

Посилання на «Педагогічну пресу»: https://pedpresa.ua/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.