Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
237
16 листопада 2018 о 17:28
pdf Роздрукувати

Як зупинити булінг: поради батькам від ювенальної поліції

Що робити батькам, якщо їхня дитина зазнала знущать, і, навпаки, якщо їхня дитина є агресором?

Нещодавне дослідження ЮНІСЕФ показало, що в Україні з проблемою булінгу стикалися 67% опитаних віком від 11 до 17 років. Тобто Україна входить в десятку країн Європи за поширеністю цькування в школі. Нещодавно “Всеосвіта” писала про те, як вчителям реагувати на випадки домашнього насильства.

У нещодавно інтерв’ю новинному порталу “20 хвилин” керівниця відділу ювенальної превенції обласного главку Нацполіції Людмила Кузнєцова дала рекомендації батькам, як діяти у випадку булінгу, до кого звертатися і куди писати заяву. 

Курс від автора Черниш Олени “Протидія шкільному насильству”

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
1180 грн

Поради батькам

Людмила Кузнєцова зазначає, якщо дитина зазнала цькувань, батьки мають одразу звернутись до адміністрації школи:

Помилкова практика, коли батьки бояться піти лишній раз до школи і якісь свої бачення висловити. Абсолютно неправильно. Навпаки, треба іти до школи. І це внайперше. Але наголошую: батьки не мають жодного права спілкуватися з булером, агресором, який вчинив відносно їхньої дитини якісь дії.
Батьки мають право написати заяву на директора школи, і паралельно – заяву в поліцію. Також можна звернутись до служби у справах дітей і до всіх інших інстанцій, які займаються захистом прав дітей.

Людмила Кузнєцова підкреслює, що Законодавчого визначення поняття булінгу немає:

Законодавчого визначення поняття булінгу немає. Ми знаємо, що це таке, які види булінгу є. Але відповідальності саме за булінг немає. Є за хуліганство, за нецензурну лайку, за тілесні ушкодження. Передбачена кримінальна і адміністративна відповідальність за визначений перелік правопорушень чи злочинів. Тому, якщо надходить звернення до поліції “над дитиною знущаються”, не можливо його зареєструвати, як булінг. Юридично кваліфікують конфлікти згідно вимог діючого законодавства. Конкретно: було побиття дитини або хуліганські дії. Тому й статистично фіксувати, що це був саме булінг, ми не можемо. 

Що робити, якщо ваша дитина агресор

У більшості випадків батьки не помічають, що їхня дитина є агресором, і дізнаються про це лише від вчителів. Проте, раптом ви помітили дивну поведінку в дитини, чи можливо, хтось звернувся до вас із скаргами – як вирішити цю проблему? Керівниця відділу ювенальної превенції радить відразу піти до школи і почути думку вчителів:

Тут теж не зайвим буде навідатися до школи, почути думку вчителя. Зазвичай, вчителі швидко реагують на дитину, яка порушує спокій, і інформують батьків. Переважно так батьки і дізнаються, саме від навчального закладу. Що робити з такою дитиною вдома? Тут вже треба шукати причини в сім’ї, бо дитина-булер – ця насправді жертва. Цькування інших – це його реакція на щось. Щоб дитина на таке пішла, мала бути на те якась причина. 

Людмила розповідає про те, що причина агресії дитини криється у відношенні батьків до неї: вони не цікавляться тим, чим вона займається чи не спілкуються на важливі теми тощо.

Або було рукоприкладство, або дитину не чують, або не підтримують, з нею не спілкуються на теми, які їй важливі. Через це вона знаходить, як себе реалізувати, як свою значимість показати в дитячому колективі. Фактично він робить те, чого вдома не може зробити. Тут важко буде батькам самим впоратися. В такому випадку робота педагогів також має бути, ювенальна поліція може підключитися і провести роз’яснювальну роботу.

Пропонуємо вам ознайомитись із цифрами, які демонструють дитячу жорстокість.

Джерело фото: 20minut.ua

У зв’язку з актуальністю теми булінгу, “Всеосвіта” підготувала навчальний курс “Протидія шкільному насильству” для адміністрації закладів освіти, вчителів, спеціалістів психологічної служби, батьків та учнів. Авторками цього курсу є висококваліфіковані фахівчині – Черниш Олена Степанівна, психологиня, керівниця ГО “Центр сучасної психології “Міррада” і Мельничук Вікторія Олексіївна – соціальна педагогиня, завідувачка сектору соціально-педагогічної роботи відділу психологічного супроводу та соціально-психологічної роботи ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”, керівниця ГО “Простір”. 

Створюючи онлайн курс “Протидія шкільному насильству”, експертки ретельно підбирали навчальні матеріали, розробляли алгоритми дії для батьків і вчителів щодо ситуації булінгу в школі, щоб кожний учасник освітнього процесу зміг розв’язувати проблеми й створювати позитивні відносини один з одним.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.