! В а ж л и в о

Як впоратися зі школою, в якій учні розмовляють 38-ма мовами?

У місті Іпсвіч, Англія, існує мультикультурна школа, учні якої впевнені, що саме різноманітність дає надію на щасливе майбутнє.

Мета початкової школи Св. Матвія – розвивати та навчати дітей будь-якої національності. Для цього у школі працюють носії польської, португальської та ромської мов.

Основною мовою аудиторії та дитячого майданчика є англійська. Тож для дітей, які ще тільки вчаться розуміти мову, у школі присутні перекладачі.

Директорка Сью Тодд, в інтерв’ю для місцевої газети, розповіла:

Дуже часто діти? народжені в маленьких містах, бачать тільки жителів цього міста, адже ніколи не виїжджають за його межі. Тому ми намагаємося дати цим дітям нові враження. Зараз вони можуть знаходитись у класах з учнями, які мають різні етнічні, соціальні та релігійні традиції. Діти навчаються новому та починають розуміти, що за межами вулиці, де вони живуть, існує інший світ.

Зараз у школі навчаються 420 учнів початкової школи, близько 80 з яких мають ромську освіту. Тож роботі Василя Санду, вчителя-перекладача з ромської мови, кінця-краю не видно. До його обов’язків, крім допомоги в адаптуванні дітям, входить переклад шкільних листів для батьків.

Я допомагаю учням вивчати англійську мову і не відчувати себе в класі інакшими, коли вони не знають, що робити. Я дуже радий, що допомагаю не тільки дітям, але й батькам. Нарешті вони також можуть брати активну участь у житті нашої школи, – зазначив Санду.

Для покращення розуміння інформації та новин батьками, школа у своїх інформаційних бюлетенях використовує фотографії. Це допомагає батькам, які намагаються читати англійською мовою. А кнопка-перекладач Google на вебсайті школи пропонує на вибір понад 100 мов.

Вчителька школи, Люсі Худ, підкреслила, що різноманітність не створює проблем, а швидше навпаки: 

Наші учні є одними з найдивовижніших та добре вихованих дітей, вони поважають один одного та намагаються знайти методи спілкування між собою. Я знаю, що у них все вийде, адже вони мають запоруку успіху – бажання навчатися.

Авторка статті: Любава Кулинич

Посилання на Ipswichstar: https://www.ipswichstar.co.uk

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!