і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Як стати другом для природи? Поради експертів

Провідні фахівці України діляться досвідом, як дітям пояснити, чому варто берегти природу.

Кожний з нас є невід’ємною частиною природи. Однак всі частіше ми забуваємо, що вся ії краса дуже залежить від нас, від того як ми до неї ставимося. Чи може людина все змінити? Якщо так, то з якого віку варто починати дбати про природу? «Всеосвіта» поговорила із спеціалістами різних галузей, і дізналась, як дітей навчити змалку бути вдячними до природи та її чудесам. 


 Олена Концевич, ведуча, журналістка радіо «Вголос ФМ» 


Дітей з пелюшок необхідно привчати до того, що все довкола нас – живе. Поступово, ще коли дитина лише пізнає світ, необхідно пояснити їй, що повітря, яким ми дихаємо, ресурси і їжа, які споживаємо результат нашого існування та взаємодії з природою. Паралельно необхідно у режимі інтерактиву або гри-розвиванки привчати дитину підлуватися про довкілля: сортування сміття можна втілити в режимі гри влаштувати кілька смітників різних кольорів і перевіряти, чи вірний вибір зробила дитина, можна взяти дитину з собою на акцію з висадки дерев, аби вона самостійно взяла участь у ній і пояснити, чому це важливо.

У школах замість екскурсій старого зразка варто влаштовувати акції зі збору сміття – скажімо, пластику у найближчому парку (нескладна, але наочна робота, як приклад безпосередньої допомоги довкіллю). Замість збору гербарію можна організувати курс з будівництва годівниць для птахів і пояснити, чому це – гарна справа.

Аби дитина краще бачила результати своєї ініціативи, можна вести спеціальні щоденники, скажімо, підраховувати, скільки води вдалося зекономити завдяки вчасно закрученому крану – один тиждень закручувати його нещільно і спостерігати, скільки води набіжить тощо.


 Марія Макодзеба, заступник директора Києво – Печерського ліцею №171 «Лідер» 


Ми в літку проводимо екологічні-наметові табори разом з Асоціацією гайдів України (дівчата-скаути), де вчимо мінімально використовувати папір, водні ресурси, розподіляти сміття та дізнаватись більше про навколишній світ (про комах, тварин та рослин). Також 2 рази на рік збираємо школою макулатуру. Переглядаємо відеофільми з попкорном на екологічну тематику, це взагалі чудовий захід, як в таборі так і позаурочний час. Діти буже активно долучаються до екологічних акцій і розуміють, що вони зберігають природні ресурси. Їм потрібно просто чесно і простими словами коротко все пояснити.


 Віра Рачковська-Долгих, заступник голови Товариства лісівників Житомирської області 


Я – мама трьох дітей. Працюю в галузі лісового господарства, тому питання любові до найбільшого генетичного спадку – лісу, у нас на порядку денному постійно.

Зокрема, восени та навесні ми садимо ліс. Руками моїх дітей, а їм по шість та сім рочків, вже висаджено більше гектару молодих лісових деревець.

Навесні наступного року ми плануємо започаткувати, на мій погляд, дуже потрібну та "зворушливу" акцію – висадити ліс першачків всіх ЗОШ міста, аби через 12 років знову завітати до ділянки та сфотографуватися на пам’ять вже з лісовими велетнями!


Саме тому, «Всеосвіта» створила безкоштовний конкурс «Екологічна грамотність». Пройшовши тестування з екології, школярі за бажанням можуть долучитися до екоакції «Врятуй пташку – створи годівничку». Так ви не лише врятуєте пташок від голоду, але й матимете змогу виграти цінні екологічні призи, які нагадуватимуть про добрі справи. 

Взяти участь в конкурсі: https://vseosvita.ua/olympiad/s5/index

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти