Новини
1619
22 січня 2019 о 18:30

Як спецосвіта необов’язкова?

Представниця МОН розповіла про те, що спеціальна освіта для вчителів та асистентів не є обов’язковою для роботи в інклюзивному класі.

На законодавчому рівні спеціальна освіта вчителя та асистента для роботи із дитиною з особливими освітніми потребами не є обов’язковою умовою. Згідно з нормативно-правовими актами, діти можуть здобувати загальну середню освіту в будь-якому закладі, не залежно від типу особливостей.

Наталя Байтемірова, очільниця експертної групи з питань забезпечення якості освіти директорату дошкільної та шкільної освіти МОН так коментує необов’язковість спеціальної освіти педагогічних працівників, які навчають дітей за інклюзивною програмою:

Керівник закладу загальної середньої освіти призначає на посади педагогічних та інших працівників, зокрема й асистентів вчителів. Обов’язковість спеціальної освіти для вчителя в інклюзивному класі обмежить можливість дитини з ООП отримати освіту. Але спеціальна освіта або кваліфікація бажана, особливо це стосується асистента вчителя, – пояснює пані Наталя.


Нагадаємо, викладачі, які працюватимуть за такою програмою обов’язково заздалегідь проходять підвищення кваліфікації, на якому навчають роботи в інклюзивних класах. Курси також передбачають і освоєння спеціальних знань щодо особливостей роботи з дітьми з ООП.

Експертка відомства зазначає, що необов’язковість спец. освіти дає можливість дітям з особливим освітніми потребами вчитися у будь-якому закладі.

Вчителі та асистенти, які потребуватимуть професійної допомоги, матимуть змогу звернутися до інклюзивно-ресурсних центрів, мережу яких створюють по всій Україні. Там консультуватимуть вчителів щодо навчання дітей з особливим освітніми потребами.

Про це розповідає платформа «Нова українська школа».

Посилання на НУШ: http://nus.org.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.