5 зворушливих документальних відео про дідусів та бабусь, відзнятих українськими дітьми

Триває проєкт "Осінь на Плутоні 2.0", де підлітки знімають документальні історії на власні смартфони.

Ще з дитинства більшість із нас мріяли стати відомими: чи то співаком, який прославиться на весь світ із власною піснею, чи то хореографом, що вигадає новий вид танцю. Інші мріяли зняти фільм, у якому можна було б поділитися своєю історією з життя, історією рідних або знайомих. Проте колись не було такої можливості, яку нині мають сучасні діти. Відтак в Україні вже понад чотири місяці триває проєкт "Осінь на Плутоні 2.0", де підлітки із різних регіонів знімають документальні історії на власні смартфони про своїх бабусь та дідусів.

Всього до проєкту долучилися 120 учасників із п’ятнадцяти регіонів України віком від 8 до 18 років.

Українська правда. Життя відібрала п’ять робіт, після перегляду відразу виникне бажання зателефонувати рідним.

"Світанок"

Шістнадцятирічна Таня з містечка Косів захоплюється відеозйомкою і горами, любов до яких виплекала в ній бабуся. Саме тому в дівчинки з'явилась ідея зняти фільм про життя бабусі Лесі, головної героїні стрічки, яка мешкає у родинному колі та невтомно працює разом із сонцем.

Фільм "Світанок", створений у співпраці та з менторською підтримкою режисера Сашка Брами, став її першим професійним кроком на шляху до мрії.

Наразі Тетяна мріє опанувати режисуру або зайнятися продакшн-дизайном фільмів.

"Канікули"

Карина, авторка відео, як і більшість підлітків любить проводити літо у бабусі. Але для того, аби потрапити до неї, доводиться  їхати з багатьма пересадками та через блок-пости. Історію свого непростого шляху до бабусі Карина показала у фільмі "Канікули". Прабабуся Галина, героїня фільму, мешкає у так званій "сірій" зоні. Через війну єдиною її розрадою на пенсії стали онуки та робота біля дому. З правнучкою пані Галина обожнює розгадувати кросворди та готувати смаколики.

У майбутньому Карина мріє стати режисеркою або сценаристкою.

"57 років життя"

Максим із Миколаївки, що на Донеччині, зняв документальний ролик про свого 82-річного дідуся Михайла, який все життя працював електрослюсарем. Найбільшою цінністю чоловіка була сім'я: зі своєю дружиною Антоніною він прожив у шлюбі 57 років.

За час проєкту Максим дуже зблизився з дідусем та дізнався про нього те, про що раніше навіть не здогадувався.

Зараз хлопець активно розвивається в ролі блогера, надалі мріє стати бізнесменом.

"Звичайне життя моєї бабусі"

Шістнадцятирічна Єва із Києва вже має досвід написання сценаріїв та виступу на сцені.

Дівчинка довго мріяла про те, аби зняти фільм і зраділа, що головною героїнею її першої стрічки стала улюблена бабуся.

Під час підготовки до зйомок, Єва разом із батьками знайшла безліч бабусиних альбомів, дисків та фотоплівок. Ці матеріали допомогли дівчинці провести чудове інтерв’ю та занурити пані Людмилу у спогади.

У майбутньому Єва хоче стати сценаристом фільмів.

"Весняний день рік годує"

Дев’ятнадцятирічна Настя навчається в Німеччині, у Вищій школі музики й театру на фортепіанному відділі. Захоплення онуки підтримує бабуся, яка не пропускає жодного її виступу. 
Для того, аби бабуся не сумувала за внучкою і в неї лишились згадка про час, проведений з Настею, учасниця зняла документальний ролик про свою «бабушку» Олю. Її бабуся у свої вісімдесят два активно працює біля дому й на городі, але найбільше обожнює випікати яблучні струделі й пиріжки.

Основою проєкту став однойменний перфоманс  "Осінь на Плутоні", заснований на розповідях мешканців геріатричного пансіонату Львова про самотність та старість.


Читайте також: 8 основ розвитку освіти в Україні: молоді вчителі поділилися власним баченням майбутнього шкіл

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00