Новини
2509
18 січня 2020 об 11:00

5 маловідомих фільмів про складні взаємини між учителями та учнями

Кінокритикиня Наталія Ефендієва згадала п'ять західних cтрічок за останні 65 років, які доводять, що професія вчителя може бути небезпечнішою, ніж здається на перший погляд.

1. «Шкільні джунглі»

(«Blackboard Jungle», 1955, США, Голлівуд)

Назва фільму Річарда Брукса (дослівно: «Джунглі класної дошки») говорить сама за себе. Річард Дадьєр (Ґлен Форд), закінчивши службу на флоті, влаштовується в школу, учні якої – явні гопники, бандити, майбутні шахраї.

Його колеги давно махнули на них рукою. Проте Дадьєр намагається знайти спільну мову зі своїми учнями, особливо, з їх головним розбійником – темношкірим Ґреґорі Міллером, і знайти в них хоч щось людське. 

Фільм знятий за мотивами роману Евана Гантера.

 

2. «Дитяча година»

(«Children's Hour», 1961, США, Голлівуд)

За досить невинною назвою прихована трагічна історія двох молодих вчительок, яких звинуватили в любовному зв'язку, після чого від них відвернулося все місто.

У 1934 році американська драматургиня Ліліан Гелман написала дебютну п'єсу «Дитяча година», спираючись на реальну історію, що сталася на початку ХХ століття в Шотландії.

Сама авторка наполягала на тому, що ця драма не про зв'язок двох жінок, а про ненависть, що здатна вмить знищити репутацію й людські життя.

 

3. «Професійний ризик»

(«Risques du métier», 1967, Франція)

Жан і Сюзанна Дусі вже багато років учителюють ц школі невеликого містечка. У них є все – професійна репутація, повага суспільства, любов учнів.

Але все це зникає відразу після того, як одна з заздрісних учениць розповідає, що Жан намагався її зґвалтувати. Починається розслідування. З'являється друга юна обвинувачка, потім третя.

Показання нібито зґвалтованих  призводять вчителя в камеру, звідки йому пряма дорога до довічного терміну ув’язнення. Сюзанна – єдина, хто намагається довести, що це наклеп. 

 

4. «187»

(«One Eight Seven», 1997, США, Warner Brothers)

На одному з уроків Тревор Ґарфілд відкриває підручник і бачить цифри «187» – номер статті Карного Кодексу США за вбивство. І вже на наступній перерві учень намагається вбити вчителя.

Одужавши, герой перебирається в інше місто і влаштовується тимчасовим учителем. Йому дістається далеко не найкращий клас, в якому верховодить бритоголовий Сезар Санчес Ґарфілд. Та, звісно, йому потроху вдається знайти діалог майже з усіма.

Проте в один з вечорів на пустирі вбивають підлітка Бені, і чомусь уся школа вважає винуватцем Тревора. Вчителя звинувачують в расизмі та інших гріхах,  на стінах його будинку малюють вже знайомі цифри «187», вбивають собаку його подруги й колеги Елен.

 

5. «Останній урок»

( «Journée de la jupe», 2008, Франція-Бельгія)

Дослівний переклад назви фільму: «День спідниці» (тобто жінки-вчительки).

Соня Бержерак багато років учителює в школі. Серед учнів багато підлітків з родин мігрантів. Вчаться вони без ентузіазму, віддаючи перевагу простішим і зрозумілішим для них заняттям – проституції, злодійству, грабежам. Учительку вони не слухаються, насміхаються над її стилем одягу, погрожують.

На початку чергового уроку вчителька відбирає в одного з учнів пістолет (саме це зображено на заглавній світлині цієї статті) й вирішує нав'язати учням любов до Мольєра. До школи прибувають спецпідрозділи, а в зачиненому актовому залі розгортається один конфлікт за іншим.

 

Читайте також: Дорослі актори в ролі школярів: як це може виглядати

Джерело: mel.fm

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.