Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події
Новини
352
11 жовтня 2019 о 20:00
pdf Роздрукувати

4 навчальні ігри: знахідка на будь-який урок

Є різноманітні навчальні ігри, які можна провести на уроці з метою активізації уваги учнів та налаштування їх на продуктивну роботу.

1. Переверт

Принцип гри: Ведучий називає фразу або слово, частини якого є антонімами, а завдання учасників – якомога швидше відгадати, про що саме йдеться. Той, хто найшвидше відгадав, стає ведучим.

Приклад: 

  • Тихий океан – Бурхливе болотце.
  • Всюдихід – Ніде-стоп.
  • Дарованому коневі в зуби не заглядають – Украденому ослу на ясна задивляються.

Таку гру можна запропонувати на будь-якому уроці, для створення перевертів можна обрати географічні назви, рядки відомого вірша, прислів'я, назви книг, оповідань, фільмів тощо. Переверти також можна утворювати з частин слова.

 

2. Вгадай слово

Запропонуйте учням відгадати справжній зміст чудернацьких слів, які утворено після перестановки літер між собою всередині кожного слова.

Принцип гри: Складіть зашифровки слів (понять чи термінів). Літери в кожному слові мають знаходитися у довільному порядку. Для підказки додайте певне визначення не очевидної ознаки об'єкта, про який йдеться. Важлива умова – кількість і тип букв в анаграмі і вихідному слові мають співпадати.

Приклад: 

  • Беролька (без цього не може бути жоден моряк у світі) – корабель.
  • Ялогегіо (назва науки) – геологія.
  • Щеродисеви (все, що знаходиться навколо) – середовище.
  • Ширвена (є в кожних горах) – вершина.

 

3. Наскельний малюнок

Принцип гри: Поділіть клас на 2-3 команди. Кожна команда має придумати влучні змістовні піктограми з теми чи предмета вивчення. Представники кожної команди по черзі малюють піктограми на дошці, а команди-суперники мають розшифрувати зміст повідомлення.

Приклад піктограм, в яких зашифровані географічні поняття з теми «Атмосфера»:

 

4. Так-Ні’шки

Принцип гри: Ведучий загадує певного літературного героя, явище природи, термін, поняття, історичну подію. Аби знайти відповідь, школярі мають послідовно ставити запитання ведучому, на які можна дати лише односкладну відповідь «так», «ні», «не суттєво».

Приклад:

На уроці природознавства вчитель, наприклад, загадує слово «Сонце».

— Це небесне тіло?

— Так!

— Воно газоподібне?

— Так!

— Ми можемо його побачити на небі без телескопу?

— Так!

— Воно з хвостом?

— Ні!

— Це зірка?

— Так!

— Ми бачимо її детально?

— Так!

— Це Сонце! 

Насправді ігор є дуже багато! Ознайомитись із надбаннями колег з усієї України ви можете, переглянувши матеріали у бібліотеці «Всеосвіти» за посиланням.

Читайте також: Щоденник, в якому веселих завдань більше, ніж сторінок для ДЗ і оцінок

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.