23 000 випускників не склали ЗНО з української та історії - це майже 10% учасників тестування

В УЦОЯО розповіли, що пороговий бал з української мови і літератури та історії не подолали 8, 32% учасників ЗНО.

Зовнішнє незалежне оцінювання показало, що близько 23 000 випускників серед тих, хто складав іспити, провалили тести з української мови та літератури, а також тест з історії України. Це майже 10% абітурієнтів.

ЗНО з української мови та літератури проходило 30 червня 2020 року і стало найбільш чисельним тестуванням. Участь у ньому взяли 275 тисяч абітурієнтів. Іспит є єдиним обов'язковим тестом для всіх вступників. Максимальна рейтингова оцінка, яку можна отримати з цього предмету - 104 бали. При цьому 22 бали є пороговим балом.

Якщо випускник набрав 21 бал, вважається, що він вже не склав ЗНО з української.

Ось цей поріг не подолали 8,32% учасників тестів, розповіли в Українському центрі оцінювання якості освіти. Тобто близько 23 000 випускників з 275 000 не склали тесту з української мови та літератури.

Для чого встановлюють поріг "склав/не склав"? Як пояснюють експерти центру, цей поріг має подолати найменш підготовлений вступник, який має право вступати до закладу вищої освіти.

Схожі результати з історії України. Його не склали 13,19% випускників зі 178 714, які взяли участь у тестуванні. Максимально з цього предмету можна було отримати 94 бали. Пороговий бал з історії України був 25. Ці 25 балів не набрали 13,19% абітурієнтів, тобто близько 23 тисячі учасників ЗНО.

Особи, які здобували середню освіту мовою, що не належить до слов'янської групи мов, або мовою корінних народів, мають менший пороговий бал. Він становить 15 балів.

Читайте також:

Поріг ЗНО з української мови встановлено на рівні 22 тестових балів

Джерело: BBC.News

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.