Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події
Новини
1082
22 листопада 2021 о 13:20

11 тисяч шкіл України повертаються до офлайн-навчання: яких епідеміологічних умов мають дотримуватися заклади освіти

Наразі в Україні зафіксовано 7 464 нових випадків захворюваності на коронавірус.

З 22 листопада близько 11 тисяч шкіл України переходять до очного формату навчання. Згідно з постановою уряду, у «червоних» зонах це можливо лише за наявності у закладах освіти 100% вакцинованих працівників.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Він нагадав, що МОЗ, ВООЗ та ЮНІСЕФ звернулися до органів місцевої влади із закликом дозволити дітям навчатись у школах. Міністерство та міжнародні організації спростовують інформацію про те, що саме учні початкових та середніх класів є основними носіями вірусу, й стверджують: передачі COVID-19 у школах можна запобігти за допомогою карантинних заходів.

Згідно «карантинної» постанови Уряду, у школах, які перебувають у містах з «червоних» зон, може продовжуватись навчання за умови вакцинації 100% персоналу. Але на практиці у багатьох містах вже кілька тижнів місцева влада «тримає» дітей на дистанційному навчанні, – наголосив Радуцький.

Так, наразі в Україні закрито 35% закладів середньої освіти. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, однією дозою вакциновані 96% працівників шкіл, двома – 84%.

Відповідно у «червоних» зонах теоретично може працювати більше освітніх закладів. Зараз епідеміологічна ситуація в країні стабілізувалась. За прогнозами МОЗ, найближчим часом деякі регіони можуть вийти з «червоної» карантинної зони, – зазначив Радуцький.

Місцева влада Києва, Одеси та Львова вже ухвалила рішення, що з 22 листопада учні повернуться до очного формату навчання.

На мою думку, повернення учнів за парти – це добре. Але потрібно особливу увагу приділити епідеміологічним заходам у школах та жорстко їх дотримуватися. Інакше за деякий час знову доведеться відправляти дітей на «дистанційку», – пояснив голова Комітету з питань здоров’я нації.

Він додав, що міжнародні організації надали рекомендації щодо карантинних заходів у школах: учні, педагоги й персонал повинні носити маски, необхідно забезпечити належну вентиляцію у класах, розділити учнів та вчителів на малі групи, які не перетинаються у школі, створити механізми обміну інформацією з батьками, учнями та вчителями.

Перелік епідеміологічних заходів у закладах освіти передбачає таке:

  • Батьків до шкіл допускатимуть лише у захисних масках, після вимірювання температури та за попереднім узгодженням з керівником закладу.

  • Усі працівники школи повинні змінювати маску кожні 3 години роботи.

  • Якщо співробітник закладу освіти має температуру тіла вище 37,2 градуса або ознаки гострого респіраторного захворювання, його не допускають до роботи з рекомендацією звернутись до сімейного лікаря.

  • Учень, у якого виявлено ознаки гострої респіраторної хвороби, має надіти маску та бути ізольованим до окремої кімнати. Згодом керівник закладу разом з батьками ухвалює рішення щодо направлення до лікарні. Весь клас учня з підозрою на хворобу має піти на самоізоляцію.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Скільки невакцинованих вчителів в Україні відсторонили від роботи

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.