Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Побудова дисципліни у ЗДО: профілактика проблемної поведінки
»
Взяти участь Всі події
Новини
8420
31 жовтня 2019 о 13:00

10 YouTube-каналів, що стануть у пригоді при створенні STEM-проєктів

Добірка YouTube-каналів з ідеями цікавих дослідів, винаходів та експериментів, які можна відтворити зі школярами.

STEM – популярний освітній підхід до вивчення природничих і точних наук. Навчаючись у межах STEM-підходу, учні опановують освітню програму не лише за допомогою підручників. 

Отримавши теоретичні знання, школярі використовують їх на практиці: моделюють, експериментують, створюють власні проєктні роботи. Дітям стає цікаво навчатися, вони розуміють сенс теорії і мотивовані до здобуття нових знань! Причому для втілення STEM-проєктів зовсім не обов'язково використовувати дороге обладнання. Зазвичай для їхньої реалізації достатньо і звичайних підручних матеріалів!

Пропонуємо добірку змістовних YouTube-каналів з ідеями шкільних STEM-проєктів, які стануть у пригоді кожному вчителю-новатору (заголовки-назви каналів клікабельні):

 

1. Mini Gear

На цьому каналі представлено понад 800 ідей конструювання різноманітних складних приладів та іграшок з підручних матеріалів. За матеріалами каналу, можна з легкістю пояснити учням, наприклад, принцип роботи банкомату чи автоматичної кавоварки і разом створити модель цього приладу, яка буде відтворювати його ключові функції.

 

2. Yuri Ostr

На цьому каналі зібрано близько 600 майстер-класів із покроковою демонстрацією створення побутових електроприладів, машин і механізмів із використанням підручних матеріалів.

 

3. Science on Stage

Це офіційний канал однойменної міжнародної платформи, що об'єднує понад 100 тис. викладачів з 30 країн Європи, які популяризують STEM-освіту в школах. На каналі представлено понад 200 відео з всеєвропейських STEM-фестивалів та майстер-класи шкільних проєктів від найкращих педагогів.

 

4. Make Your OWN Creation

Тут представлено понад 300 ідей про те, як з підручних матеріалів створити різноманітні моделі транспортних засобів (автомобілей, літаків, гелікоптерів, кораблів та інше).

 

5. Home Science

Канал з безліччю дивовижних експериментів, з демонстраціями хімічних реакцій, фізичних дослідів і оптичних ілюзій. На каналі представлено понад 150 відео з цікавими дослідами, які можна повторити з учнями у межах створення STEM-проєктів.

 

6. Thoisoi

Найпопулярніший російськомовний канал з демонстраціями дослідів з органічної та неорганічної хімії. Щоцікаво, його було створено 15-річним школярем, який захоплювався хімічними експериментами. За 8 років існування каналу влогеру вдалося створити понад 400 різноманітних відео, у кожному з яких не лише продемонстровано певний дослід, а й пояснюється його науковий зміст. 

 

7. Kreosan

Російськомовний канал, присвячений дослідам, експериментам і винаходам, що пов'язані з електрикою. Цей канал створено винахідниками-аматорами з Луганська, які щоразу вражають своїми ідеями і винаходами – вони шукають незвичайні способи зарядки батарейок і телефонів, створюють електровелосипеди з двигунами від побутових пристроїв, демонструють левітацію за допомогою електрики і багато іншого. Загалом на каналі понад 230 відео з різноманітними демонстраціями, більшість з яких можна відтворити зі школярами. 

 

8. MEL Science

Канал з видовищними експериментами і дослідами, кожен з яких супроводжується поясненням у вигляді англомовних титрів. Зараз на каналі зібрано понад 300 відео, які стануть у пригоді для створення STEM-проектів. 

 

9. GetAClass - Фізика в дослідах і експериментах

На каналі представлено понад 160 коротких відео, в яких наочно, цікаво та подекуди з влучним гумором пояснюються основні закони фізики. У навчальних відео зовсім небагато формул, основною перевагою є велика кількість експериментів, пояснень, а також відомостей з історії фізики і техніки. Багато дослідів можна легко відтворити вдома або під час уроків. 

 

10. Brusspup

Канал, у межах якого представлено понад 220 відео з цікавими демонстраціями різноманітних ілюзій, кожну з яких можна відтворити, ґрунтуючись на теоретичних знаннях з фізики, хімії та геометрії. 

Звісно, це далеко не повний список YouTube-каналів для реалізації STEM-проєктів! А які канали надихають на створення цікавих проектів вас і ваших учнів?

Читайте також: 10 мультфільмів для вивчення абетки та опанування початкової навички читання

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.