10 навичок, які будуть актуальними через 5 років

Всесвітній економічний форум опублікував список вмінь, які знадобляться кожному працівнику.

Технологічний прогрес триває і разом з ним розвивається увесь світ. Тому потреба у висококваліфікованих працівниках, які відповідали б вимогам зростає. Згідно з даними Всесвітнього економічного форуму, до 2025 року 50% усіх співробітників потребуватимуть перекваліфікації. Водночас 85 млн робочих місць можуть бути зміщені внаслідок зміни розподілу праці між людьми та машинами.

Ми маємо у своєму розпорядженні інструменти, що визначають сучасну епоху. Ці засоби можна використати, аби розкрити людський потенціал, - зазначає Клаус Шваб, професор, засновник та виконавчий голова Форуму.

10 навичок, якими має володіти працівник вже завтра:

  1. Аналітичне мислення та інноваційність;

  2. Активне навчання та стратегії навчання;

  3. Розв’язання складних проблем;

  4. Критичне мислення та аналіз;

  5. Креативність, оригінальність та ініціативність;

  6. Лідерство та соціальний вплив;

  7. Використання технологій, моніторинг та контроль;

  8. Створення технологій та програмування;

  9. Витривалість, стресостійкість та гнучкість;

  10. Логічна аргументація, розв’язання проблем та формування ідей.

Серед актуальних навичок вперше з'явились такі як: активне навчання (active learning), витривалість (resilience), стресостійкість (stress tolerance) та гнучкість (flexibility).

На Форумі зазначили, що критичне мислення та розв’язання проблем посідають перше місце серед навичок, за якими, на думку роботодавців, зростатиме популярність протягом наступних п’яти років. 

Наразі сучасне покоління має можливість опанувати ці навички, адже значна їхня частина лежить в основі НУШ.


Читайте також: У вчителів потрібно інвестувати, адже вони є найважливішим ресурсом для підвищення успішності учнів, – PISA-2018

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00