Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

10 хвилин: Міносвіти визначило час для евакуації

Після початку повітряної тривоги учні мають потрапити в укриття не довше, ніж за 10 хвилин.

Під час дії воєнного часу Міністерство освіти і науки готує підвищені умови безпеки для шкіл.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Він нагадав, що формат роботи шкіл — де заняття можна буде проводити очно, а де лише дистанційно — визначатиме виключно місцева влада. Проте зараз відпрацьовується спільний механізм дій під час повітряної тривоги.

Перш за все, має бути в будь-якому випадку забезпечене якомога менше одночасне перебування учасників освітнього процесу в закладі освіти. Це може бути зроблено за допомогою змінності: перша, друга, навіть третя зміна, — менша кількість занять при змішаній формі навчання, — пояснив Шкарлет.

Окрім того, він додав, що можна розділяти предмети за галузями знання: точні та природничі науки викладати очно, а гуманітарні — онлайн.

Щодо переміщення до укриття, освітянин пояснив, що шлях від класу до нього має займати не більше ніж 10 хвилин, а якщо сховище відсутнє у самій школі, то відстань до нього — не перевищувати 500 метрів.

При цьому на видних місцях має бути розміщено достатньо вказівників, а в укритті розписане місцеперебування класу. Діти мають бути забезпечені водою — технічною та питною, в укритті повинні бути вбиральні, необхідні медикаменти, стільці та ліжка або каремати.

Учитель має завести дітей свого класу до укриття і при цьому уважно слідкувати за дітьми, у тому числі бути готовим надати первинну психологічну підтримку дитині, якщо вона нервує, — розповів міністр.

Міністр наголосив, що до відбою повітряної тривоги залишати укриття учням і вчителям заборонено.

Нагадаємо, попри надзвичайно великий рівень небезпеки через російську агресію в Україні, Міносвіти не полишає думки відправити дітей у заклади освіти в очному режимі. Зібравши пропозиції від органів місцевого самоврядування, Асоціація міст України запропонувала Міністерству освіти і науки України розпочати навчальний рік в режимі онлайн. Названо три причини, чому навчання у закладах освіти під час війни росії проти України не можна проводити в очному форматі.

Фотоматеріали: Kharaim Pavlo

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.