Мета:
- продовжувати вчити дітей самостійно передавати сюжет зимового пейзажу з використанням нетрадиційних технік малювання, використовуючи в одному малюнку різні образотворчі матеріали і нетрадиційні техніки малювання (ватяними паличками, мочалками)
- розширювати і уточнювати уявлення дітей про пори року - зими;
- розвивати естетичні та емоційні почуття при сприйнятті художнього слова, музичних творів;
- виховувати в дітях почуття прекрасного, любов до природи, до рідного краю через образотворче мистецтво, музику, поезію.
- виховувати інтерес до відбиття своїх вражень в образотворчої діяльності.
-виховувати акуратність при роботі з фарбами.
Хід заняття
Організаційний момент
Дивлячись на вас, мої любі малята, розумію, що на нас сьогодні очікує якась незвична подія. Я не помиляюся, бо ви одягнені в гарні фартушки. Як ви гадаєте, ким ви сьогодні будете? (Художниками)
Який у вас настрій? (Відповіді дітей).
Основна частина
- Малята, ви любите відгадувати загадки? Давайте я вам загадаю загадку:
Хто вона така, вгадайте
Сива господиня?
Трусне перинки
І над світом полетять сніжинки. (ЗИМА)
- А давайте згадаємо, яка буває зима? Якими словами можна про неї розповісти?
(Зима буває біла, сніжна, білосніжна, холодна, красива, морозна, пухнаста, блискуча, люта).
- А в які ігри можна пограти взимку?
(Кататися на санках, ковзанах, лижах)
- Але ще ми любимо зиму за її красу.
Художники написали багато картин про зиму, поети оспівують чарівницю - зиму в віршах. Хочу запросити вас в художню галерею, де ми розглянемо кілька пейзажних картин про зиму.
Розглядання картин про зиму


Діти, а ви знаєте, що таке пейзаж?
Вірно, пейзаж - це зображення природи.
Це картина, на якій зображені ліс, поле, річка, озера, гори.
Зима - чудова пора року! Взимку відбуваються різні чудеса!
Що потрібно намалювати, щоб всі зрозуміли що це зима? (хмари, сніг на землі, сніжинки, засніжені гори, дерева – відповіді дітей).
А чи завжди зима білого кольору? Чому? (відповіді дітей – коли вечоріє або світає, сніг може бути блакитного або фіолетового кольору)
Демонстрація зразка

Самостійна образотворча діяльність дітей.
Підсумок заняття
Отже,так про яку пори року ми сьогодні з вами говорили?