Конструктор уроків
1
ТЕМА УРОКУ. Звички і здоров’я
МЕТА УРОКУ:
навчальна: обговорити чинники, що впливають на формування корисних і шкідливих звичок, сприяти усвідомленню необхідності формувати корисні звички і позбутися шкідливих.
розвиваюча: розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати власні вчинки та ухвалювати рішення відповідно до ситуації; здоров'язбережувальну компетентність; формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя.
виховна: виховувати ціннісне ставлення до свого здоров’я, відповідальність за власну поведінку.
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ: звичка, корисні та шкідливі звички.
ХІД УРОКУ
Організаційний момент уроку
Добрий день !
-Сідайте лише ті хто сьогодні встав з ліжка без допомоги батьків.
-Сідайте лише ті хто вранці йшовши в школу зутрів людину із цигаркою
-Сідайте ті хто вранці чистив зуби
-Сідйте ті хто до школи йшов пішки
Вступне слово вчителя
Одного мудреця запитали: « Що є для людини найбільш цінним і важливим: багатство чи слава?»
Поміркувавши, мудрець відповів:
« Ні багатство, ні слава не роблять людину щасливою.
Давно доведено: усе, що робить людина, позначається на стані її здоров’я .Міцне здоровя – це постійна робота над собою.
Здоров’я залежить від інтересів і звичок. Людина в житті може йти двома шляхами: один веде її до здоров’я, інший - від здоров’я.
Сьогодні ми спробуємо скласти свій шлях до здоров’я, а от у якому напрямку до нього йти – обирати Вам.
Повідомлення теми і мети уроку
Очікування
У кожного із вас на парті є човник, напишіть що для вас є найдорожчим у житті.Давайте прикріпимо їх на нашу річку життя і хай він пливе по ній.
То що ж найважливіше у житті?
Розминка
На кожну букву слова «здоров’я» знайти ключові слова щодо здоров’я
З | Загартовування, звички |
Д | Дружба зі спортом, доброзичливість |
О | Охайність, особиста гігієна |
Р | Режим, рух |
О | Обережність, охорона життя |
В' | Вода, вітаміни |
Я | Яблуко, ягоди |
Вивчення нового матеріалу
Відомий римський поет Марк Марціал писав: «Життя не в тому, щоб жити, а в тому, щоб бути здоровим». А щоб, зберегти здоров’я змолоду, треба виробити звичку до здорового способу життя.
Мозковий штурм «Звички – це…»
Учитель підсумовує відповіді учнів:
«Звички – особлива форма поведінки людини, що виявлена в здатності робити ті чи інші дії, закріплені внаслідок багаторазового їх повторення»
А які бувають звички? (Корисні та шкідливі)
Стосовно здоров’я людини, її способу життя звички можуть бути корисними і шкідливими.
Корисні звички - це звички, що дають людині користь. Корисними є звички: робити щодня зарядку, дотримуватися режиму дня, чищення зубів двічі на день, склянка молока на ніч,правил гігієни . Завдяки таким звичкам людина поліпшує своє здоров’я, стає сильнішою. Що раніше ці звички сформувалися, то організованішою є людина, то міцніше її здоров’я. Корисні звички підвищують працездатність, сприяють фізичному і психічному розвитку людини, зумовлюють її активне довголіття.Вони допомагають нам у житті.
Шкідливі звички, навпаки, шкодять людині і її здоров’ю - це тютюнокуріння, вживання алкогольних напоїв, наркотиків, надмірне захоплення комп’ютерними іграми, переглядом телевізійних програм, надмірне вживання солодощів, неохайність, залежність від гаджетів тощо. Вони послаблюють волю людини, знижують працездатність, погіршують здоров’я і скорочують тривалість життя. Якщо вони закріпились у поведінці людини, то позбутися їх буває дуже важко. Шкідливі звички з’являються в різному віці. Що раніше вони виникають, то згубніше діють і то складніше їх позбутися.
Якщо ви хочете стати кращими, нормально розвиватися і мати міцне здоров’я, то потрібно формувати корисні звички, наприклад звичку вести здоровий спосіб життя.
Якщо почали формувати корисну звичку, то робіть це систематично, без перерв. У формуванні будь-якої звички потрібна висока самодисципліна і сила волі. Прищепити корисні звички інколи буває важко. Але якщо почали, то назад відступати не можна, потрібно довести розпочату справу до кінця.
Проведення експерименту.
Проведемо експеримент з аркушем паперу. Зверніть увагу, як він зараз виглядає: чистий, гладенький, цілий
А тепер зімніть його.
-Чи змінився стан аркуша?
-Чи можна його зробити таким, яким він був спочатку?
Так само, як дії на аркушем зруйнували його стан, шкідливі звички знищують здоров’я людини, яке потім вже неможливо повернути.
-А як ви думаєте чому люди мають шкідлиів звички?( щоб виглядати дорослими,не знають наслідків,щоб бути як усі,нааслідують когось,за компанію, не впевнені у собі)
Отже,ми переконались,що причини чому люди мають шкідливі звички можуть бути різними. А які можуть бути наслідки?
Ми дізнаємося коли складемо Анаграму
Анаграма-це слово чи словосполучення утворене перестановкою букв.
Вам необхідно скласти слова,що позначають наслідки впливушкідливих звичок на організм людини.
ФАРКТІН(інфаркт)
ЗДАИКША(задишка)
ИЦЗОР(цироз)
РНАЯН МРЕСТЬ(рання смерть)
ШЕКАЛЬ( кашель)
КОЛІГОЛАЗМ(алкоголізм)
КАР ГОРЛА( рак горла)
КАР ГЕЛЕНЬ(рак легень)
Який висновок ми можемо зробити?
(що шкідливі звички спричиняють різні захворювання)
Значить ми робимо висновок :
Щоб запобігти шкідливим звичкам необхідно обирати позитивні зразки для наслідування.
Робота в групах
А тепер попрацюємо у групах
1Група- інфаркт, задишка
2Група-цироз,рання смерть
3Група-кашель,алкоголізм
4Група-рак горла,рак легень
Обєднались та слухаємо завдання
(записати на плакаті) і дати пояснення, як шкідливі звички впливають на стан здоров’я.
- Як куріння впливає на здоров’я людини?
- Як алкоголь впливає на здоров’я людини
- Як наркотики впливають на здоров’я людини?
- Як ігроманія впливає на здоров’я людини ?
( Діти доповідають)
Робота в парах
Працюємо в парах
Учням роздати аркуші паперу, розділені на чотири колонки
Я вам пропоную виконати завдання: в 1 колонці записати корисні звички, які вони мають, у 2 - шкідливі, у 3 - ті звички, яких вони хочуть набути, а в 4 колонку - звички, яких хочуть позбутися.
У кожного із нас є корисні та шкідливі звички. Але корисні допомагають нам у житті.
Гра «Хрестики-нулики».
На дошці записано твердження.
Учні по черзі виходять до дошки, читають твердження. Якщо це корисна звичка, то поряд ставлять «X», якщо шкідлива - «О».
1) Мити посуд після їди.
2) Класти речі на свої місця.
3) Курити.
4) Чистити взуття.
5) Гризти нігті.
6) Робити зарядку щоранку.
7) Облизувати пальці.
8) Чистити зуби двічі на день.
9) Колупатися в носі.
10) Грати в комп’ютерні ігри тривалий час без перерв.
11) Уживати алкоголь.
12) Утримувати в порядку робочий стіл.
13) Смоктати ручку.
14) Вживати наркотики.
15) Мити руки перед їдою.
16) Дотримуватися режиму дня.
17) Тривалий час дивитися телевізор.
Підсумок уроку:
Тож давайте ми з вами зараз напишемо на долонці заповіді здорового способу життя
« Ми за здоровий спосіб життя»
Здоровий сон
Дотримання режиму дня
Загартовування
Заняття спортом
Гігієна
Активний відпочинок
Ні! Шкідливим звичкам
Віра,любов,довіра близьким людям
Заняття спортом.
Всі стають у коло і промовляють
«Ні! Шкдливим звичкам»
«Ми обираємо здоровий спосіб життя.»
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0
«ВІЛ/СНІД: проблема людини і проблема людства. Тестування на ВІЛ-інфекцію, гепатити В, С. Протидія дискримінації ВІЛ-позитивних людей»