План-конспект
відкритого уроку з математики ,
«Звичайні дроби»
Учитель: Гончар С. В.
Тема. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу з теми: «Звичайні дроби»
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів щодо читання, запису звичайного дробу; перетворення неправильних дробів в мішані і навпаки; додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; розвивати пам'ять, увагу, математичну мову; формувати пізнавальну компетентність; виховувати інтерес до математики, працьовитість, активність.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійна презентація, конспект, фішки, буклети.
Хід уроку:
І. Організаційна частина. Привітання, установка на плідну працю:
Всі сідайте тихо, діти!
Домовляймось – не шуміти,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаємо,
Наш урок розпочинаймо!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Давайте розв´яжемо задачу.
У Сергійка було 5 цукерок. Він вирішив пригостити ними своїх друзів. Але, порахувавши їх, хлопчик засумував. Адже друзів було 10. Що ж робити? Як порівну поділити цукерки між друзями, щоб ніхто не образився?. Хто, діти, допоможе Сергійкові?
А які знання ми з вами застосували при поділі цих цукерок? Знання про звичайні дроби. Я думаю, що ви ще раз переконалися, що знати все про звичайні дроби корисно, а іноді,ще й смачно.
Адже, як сказав Цицерон
Без знання дробів ніхто не може визнавати, що знає математику.
Саме цей вислів великого мислителя стане епіграфом до нашого уроку.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо узагальнювати і систематизувати знання з теми «Звичайні дроби.». Будемо перетворювати неправильні дроби в мішані числа і навпаки. Будемо розвивати навички додавання та віднімання звичайних дробів та мішаних чисел.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
3 учнів працюють біля дошки з різними завданнями+ по одному запитанню (3 оцінки).
1. Порівняти дроби
і ; 1 і ; і ; і 1;
і ; і ; 1 і ; і .
2. Записати у вигляді мішаного числа
3. Перетворити у неправильний дріб
25 16
Тим часом решта працює усно:
1 завдання
Запитання
1.З чого складається звичайний дріб?
2. Що означає риска дробу?
3. Як називається число, яке записується під рискою дробу і що воно показує?
4. Як називається число, яке записується над рискою дробу і що воно показує?
5. Які дроби називаються правильними?
6. Які дроби називаються неправильними?
7. Який з двох дробів більший правильний чи неправильний?
8. Як додати два дроби з однаковими знаменниками?
2 завдання
Яка частина фігури зафарбована ?
3 завдання
Якому натуральному числу відповідає написаний дріб
(завдання на відповідність).
; ; ; ; ; ;
4 завдання:
Знайти знаменники неправильного дробу
5 завдання
Знайти чисельники правильного дробу
6 завдання
Назвати мішані числа
, , , , , , , , , , .
ІІІ. Розв’язування вправ
Молодці діти, справились з завданням.
1. Виконати дії
=
=
=
10 - = 40 - 21 =
5 + 3 = 5 +11 =
1 - = 16 + 7 =
(два додаткових запитання, оцінка)
2. Розв´язати рівняння
(два додаткових запитання, оцінка)
3. Розв´язати задачу
У магазині було 140 кг морозива. За перший день продали усієї кількості морозива, а за другий - того, що було продано за перший день. Скільки кілограмів морозива було продано за два дні?
4. .Накреслити відрізок АВ завдовжки 10 см
та відрізок СD,довжина якого становить:
довжини відрізка АВ.
І V. Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи .Повторити § 23-25.
Розв´язати завдання з підручника №№: 1-5.
V. Підсумок уроку
Які дроби ми опрацьовували?
Які звичайні дроби ви знаєте?
Як називаються числа, що складаються з натурального числа та дробової частини?
Як називається число, що знаходиться над рискою дробу? Під рискою дробу?
VІ. Рефлексія
Діти, як ви думаєте: що важливіше – Що ви про себе думаєте чи що про вас думають інші люди?
Один з відомих письменників сказав, що людину можна оцінювати звичайним дробом, чисельник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а знаменник те хороше, що про цю людину думають інші. То ж бажаю вам щоб дріб у кожного з вас був завжди правильним.
І на згадку про наш урок я хочу подарувати вам буклети про звичайні дроби, де ви знайдете багато цікавої додаткової інформації.
V. Підсумок











