Вітаю вас мої дорогенькі сьогодні у нас з вами Урок-тренінг на тему на : "Здорове харчування та фізична активність "
Поїхали: Мета: ознайомити учнів із складовими їжі та їх значенням для дитячого організму; розвивати вміння та навички складати раціон харчування; виховувати бажання рости здоровими та активними.
Навчальні завдання:
Наприкінці заняття учні повинні:
відрізняти корисну їжу від шкідливої;
самостійно складати свій раціон харчування.
Обладнання і матеріали:
зошит «Спортивний клуб Фізкультуркіна»;
правила роботи на уроці;
м’яч, прапорець;
маркери, олівці;
малюнки з продуктами, які містять вітаміни;
плакати для «Меню на тиждень»;
картки для об’єднання(половинки фрукта);
музичний супровід.
Орієнтовний план уроку
Вступна частина | 5 хв. |
Основна частина | 20 хв. |
Робота у колі | 10 хв. |
Заключна частина | 5 хв. |
Хід уроку
Вступна частина.
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Швидше в коло всі сідаймо —
Та урок розпочинаймо!
Знайомство:
Учні по черзі передають флажок і говорять «Учні по черзі передають прапорець і продовжують речення: «Я Ррман, моя улюблена страва – …». Всі разом коментують страву товариша: «Це корисно!» (піднімають великий палець вгору) або «Це некорисно!» (великий палець вниз).


Правила роботи на уроці.
Давай те повторимо головні правила нашого уроку
будь активним;
слухай уважно;
не перебивай товариша;
взаємодопомога;
позитив;
правило піднятої руки.

Основна частина
Асоціативний кущ
Актуалізація знань
Що містить їжа, яку ми вживаємо? (Білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини)
Які продукти містять в собі вітамін А? вітамін В? вітамін С? вітамін Д?
(Відповіді учнів)

Мотивація. Для чого нам потрібні знання про те, як правильно харчуватися?
(Щоб не хворіти, почуватися бадьорими, сильними і красивими)
Інформаційне повідомлення
Роль їжі в збереженні здоров'я та нашої фізичної активгості дуже велика. Їжа має безпосередній вплив на працездатність, розумовий та фізичний розвиток, тривалість життя людини. Усі необхідні організму речовини людина отримує з їжі, яку споживає.
Ви зростаєте і розвиваєтесь. Також дуже багато рухаєтесь, тому ваш організм потребує поживних речовин більше, ніж організм ваших батьків чи інших дорослих, хоча вони і більші за вас. Але це не означає, що ви повинні їсти у двічі більше за них. Просто їжа повинна бути різноманітною: молоко, сир, яйця, м’ясо, риба, фрукти та овочі.
Обов’язково треба їсти яблука , моркву: в них багато вітамінів. Але, щоб зберегти міцне здоров’я, треба не просто споживати їжу. Харчуватися потрібно правильно, тобто дотримуватися гігієни, режиму харчування та обов’язково займатися спортом.
Руханка https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU&t=15s
Робота в групах
Об’єднати учнів в 5 груп (яблучка, грушки, апельсини, сливки, полунички).
Кожна група на свій день складає меню з урахуванням усіх необхідних організму поживних речовин.
Презентація меню групами.
Фізкультхвилинка. Руханка «Заборонений продукт на місці замри»
Учні танцюють під музику, вчитель показує картки з продуктами, коли бачуть продукт шкідливий – завмирають на місці.
Робота на листочках.
Складання меню на тиждень, запис на листочках.
Руханка «Буревій»
Учні стають починають кружляти по колу за командою вчителя. Наприклад: «Буревій для тих, хто полюбляє салат…», «Буревій для тих, хто полюбляє рибу…», «Буревій для тих, хто полюбляє молоко…» тощо.
Заключна частина
Зворотній зв’язок «М’ячик»
Діти передають м’ячик і говорять, що найбільше сподобалось на уроці.
Прощання
Ось і пролунав дзвінок
Закінчився наш урок!
Дуже дякую вам друзі