План
уроку виробничого навчання
Модуль: ПЕР-П.1 Оволодіння основними навичками укладання волосся
Тема програми: Виконання укладання волосся феном за класичною технологією.
Тема уроку: Засвоєння технології начісування і тупірування.
об’єкт роботи: майстерня перукарів
Мета: навчальна – сформувати уміння начісувати і тупірувати волосся;
закріпити уміння виконувати поділ волосяного покрову на зони;
вдосконалити прийоми тримання гребінця;
сформувати навички правильного начісуваня і тупірування волосся;
виховна – Виховувати пильність у дотриманні вимог техніки безпеки, акуратність та уважність, цілеспрямованість на формування поведінки та культури, економного використання сировини, електроенергії, води.
розвиваюча – Розвивати у учнів професійну самостійність, удосконалення умінь планувати і проводити самоконтроль у процесі виконання перукарських послуг.
Міжпредметні зв’язки: перукарська справа, матеріалознавство, охорона праці, санітарія та гігієна.
Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: інструкція з охорони праці, інструкційні картки, гребінці, щітки, затискачі, пульверизатор
Тип уроку: формування первинних умінь
Хід уроку
І. Організаційна частина:
1. Перевірка наявності учнів;
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж:
1. Оголошення теми і навчальної мети уроку: Засвоєння технології начісування і тупірування.
2. Оголошення мети уроку: сформувати уміння начісувати та тупірувати волосся; закріпити уміння виконувати поділ волосяного покрову на зони;
3. Повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання):
а) Як правильно філірувати волосся?
б) Як виконується стрижка на пальцях?
в) Які види проділів ви знаєте?
г) Які види окантовок ви знаєте? Перелічіть і охарактеризуйте.
д) З якої зони починаємо окантовку волосся?
4. Вивчення нового матеріалу:
при вивченні технологічної операцій: начісування і тупірування волосся
суть і зміст операцій;
аналіз навчально-технологічної документації;
демонстрація трудових рухів і прийомів виконання операцій майстром виробничого навчання;
закріплення робочих прийомів учням (2 особи);
правила безпеки праці;
аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження;
способи самоконтролю при виконанні операцій;
економічні питання в роботі учнів, питання енергозбереження;
критерії оцінювання
5. Закріплення навчального матеріалу (запитання):
а) Що таке начісування та тупірування? Чим вони відрізняються?
б) Як правильно виконати начісування волосся?
в) Як впливає структура волосся на виконання операції тупірування волосся?
г) Яких помилок можна допуститись начісуючи волосся?
6. Видача завдання: виконати операції начісування та тупірування волосся.
ІІІ Самостійна робота учнів і поточний інструктаж:
1. Обхід робочих місць з метою перевірити:
а) додержання учнями правил безпеки праці;
б) організацію учнями своїх робочих місць: правильність розташування інструментів на робочому місці;
в) правильність виконання прийомів учнями.
2. Індивідуальний і додаткові фронтальні інструктажі на робочих місцях.
ІV. Заключний інструктаж:
1. Підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на уроці мети;
2. Аналіз роботи окремих учнів;
3. Аналіз характерних помилок при виконанні начісування та тупірування волосся;
4. Оголошення і мотивація оцінок учнів;
5. Домашнє завдання:
а) вивчити опрацьований на уроці матеріал;
б) тренуватись начісувати та тупірувати пасма волосся.