Урок:

Заняття – квест з пріорітетом математичних завдань для дітей старшого дошкільного віку на тему: «Пригоди в чарівному лісі»

03.04.2024
0 0
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета: здійснювати поступовий перехід від сприймання математичного змісту в грі, спостереженнях, інших видах діяльності дошкільників до цілеспрямованого його осмислення і засвоєння на заняттях, у спільній з ровесниками діяльності.

Продовжувати вчити дітей виконувати завдання логіко-математичного змісту, аналізувати просторове розміщення предметів. Закріплювати вміння називати числа від 1 до 10 та їх сусідів. Розрізняти правильно називати цифри від 1 до 7.Формувати вміння розпізнавати та називати геометричні фігури ( площинні та об’ємні) називати їх властивості, класифікувати за певною ознакою. Активізувати словник дітей, який відображає різні напрямки руху, відстань. Виховувати інтерес до логіко- математичних завдань.

Заняття розпочинається на лісовій галявині. На ній знаходяться цифри, геометричні об’ємні фігури, різні перешкоди для виконання завдань.

Джерела використаної інформації: розкрити закрити
Роздатковий матеріал: цифри, долоньки із зображенням цифрів.
Демонстраційний матеріал: об'ємні та плоскі геометричні фігури, дерево із цифрами, чарівна куля.
Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Хід заняття

Розпочнемо ми наше заняття із привітання.

Встаньте діти всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько,

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться всі і до себе,

Посміхніться всі і до друзів.

Привітайтесь «Добрий день!»

Хай гарненько розпочнеться новий день!

Озерніться всі навколо і погляньте, де ми опинилися… в чарівному лісі.

( звучить музика шуму лісу)

Вушка прислухайтесь,

Очки- придивляйтесь,

Носик – глибше дихай ( аромотерапія, вдихнути глибоко).

Чи відчули ви, малята, запах лісу? Він не лише чарівний, а й лікувальний. Тому, що це природа лісу дарує здоров’я кожному. Адже зараз ми з вами особливо повині дбати про своє здоров’я

Ротик – посміхнись.

Спинки розправляйтесь,

Ручки піднімайтесь,

Нумо до роботи,

Дружно всі взялись.

Ой, а що там в далині видніється? Малята це незвичайна галявина, а щоб до неї дістатися треба чітко дотримуватися правил і моєї команди. Діти ви готові вирушати в чарівну подорож?

Діти – так!

Вихователь - вирушаємо в дорогу. Від великого кленового листочка робимо 3 кроки. Зупинились! Тепер від цього дерева слід повернути в ліво. Де в нас ліва рука? Тепер пройшли ще 7 кроків. А це що річка? Нам треба подолати цю перешкоду 5 кроками. ( діти йдуть і кожен рахує щоб було 5 кроків).

Ось ми і зайшли вже далеко, чи бачить хтось чарівну кулю? Ні не видно значить ми зайшли вже задалеко. Треба повернутися назад. Думаю, 4 кроки буде достатньо. Повернулись! 1, 2, 3, 4. Ну тепер подивимося чи є тут чарівна куля?

Діти – є є є!

Вихователь – яку геометричну фігуру нагадує куля? Чи є в неї кути і сторони? На що схожа? Діти, уважно роздивіться навколо. Чи бачите ви ще якісь геометричні об’ємні фігури? Так є, і нам треба до них пройти довгий тунель.( всі діти проходять тунель). А яка це об’ємна геометрична фігура?

Діти - куб!( діти розповідають все що знають про куба)

Вихователь - це ми , діти, діти тільки 2 фігури побачили, а де ще заховалися фігури?

Діти – а ось є ще під деревом циліндр! ( діти розповідають все що знають про циліндр).

Вихователь: Які ви молодці. Я знаю, діти, що на цій чудовій галявині живе чарівниця доброти. А щоб вона до нас вийшла потрібно бити в бубон.( дитина б’є в бубон, не виходить чарівниця). Нема чарівниці. Але я помітила красиві листочки, можливо це і підказка. Оленко візьми листочок, може він підкаже скільки треба бити в бубон. А ви діти її допомагайте, стільки ж разів плесніть у долоньки. Зрозуміли? Приготувалися! ( і так 3 дітей називає цифру і б’є в бубон, а інші діти плещуть у долоньки. І так продовжують 3 рази). Виходить чарівниця.

Чарівниця - доброго ранку!

Вихователь - шановна чарівнице, наші діти розумні і виховані, і знають чимало слів ввічливості. І я дуже хочу щоб ти послухала їх, бо вони вже дорослі.( діти називають по черзі ввічливі слова: дякую. будь ласка, добрий день….)

А зараз подивимося один на одного та усміхнемося один до одного. І одразу нам стало приємно тому що треба частіше посміхатися.

Чарівниця - так, даруючи усмішку ми тим самим бажаємо один одному добра, гарного настрою, гарних справ на весь день. Тому людина починається з добра.

Вихователь - а ми продовжуємо подорожувати .І в далині бачимо гарне деревце. Воно ж, напевно, не просте а математичне. Підійдемо ближче , погляньте і ростуть на ньому не яблука, не груші , а справжнісінькі цифри. Вони дружні тому мають своїх сусідів. Роздивіться уважно , і пригадайте цифри та назвіть їх сусідів. А чарівниця оцінить ваші знання.( діти по черзі називають цифри-сусідів, а чарівниця якщо відповідь правильна дзвонить у дзвоник ).

Чарівниця - для вас, дітки, я підготувала долоньки .Подивіться що на них зображено? Так зірочки та плоскі геометричні фігури.( по черзі чарівниця запитує скільки на долоньці зображено зірочок та яка плоска геометрична фігура).

Вихователь - в цьому чарівному лісі живуть ще звірятка. Але щоб до них потрапити ми повинні змійкою пройти між пеньками, які поставлені на килимку. Ой ,ми потрапили у справжню казку. Послухайте.

Одного сонячного осіннього ранку, всі звірята зібралися на галявині. Поглянули вгору (всі діти дивляться вгору), і побачили здивоване сонечко, тому що сонечко закривала велика хмаринка з якої почали крапати вниз маленькі і великі дощові краплинки. Велика краплинка усміхнулася і зраділа. Бо завдяки їй квіти, що росли внизу будуть квітнути ще довго. Почувши теплий осінній дощик…Між квітами з’явився перший гриб.( лунає музика дощу, всі дітки закрили очі ). Але чомусь дощик не припиняється він крапає все сильніше та сильніше. А це тому, що чарівниця нагадала нам , що заняття закінчується і ми з вами повертаємося у дружні відпочивальні ігри. Скажемо, допобачення, чарівнице.

Вихователь проводить невеличкий підсумок заняття.



Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

12 з 12 балів

Скільки було галявин у подорожі?

Які завдання були на першій галявині?

Що росло на дереві?

Які чарівні слова ви знаєте, опираючись на цей урок?

Рефлексія від 1 учня

Сподобався:

0

Так: 1

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 1

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 1

Так: 0

Рекомендуємо

"ПРИГОДИ ЧАРІВНОГО ПОТЯГА"

"ПРИГОДИ ЧАРІВНОГО ПОТЯГА"

892

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
1 клас

46 грн

Ліс і середовище

Ліс і середовище

306

Аватар профіля Біланинець Олена Андріївна
Лісівництво
дорослі

30 грн

Значення лісу

Значення лісу

482

Аватар профіля Біланинець Олена Андріївна
Лісівництво
дорослі

30 грн

"Ліс і середовище"

"Ліс і середовище"

314

Аватар профіля Біланинець Олена Андріївна
Лісівництво
дорослі

30 грн

Ліс і середовище 1

Ліс і середовище 1

312

Аватар профіля Біланинець Олена Андріївна
Лісівництво
дорослі

30 грн

Краса зимового лісу

Краса зимового лісу

1156

Аватар профіля Габелко Наталія Володимирівна
Мистецтво
3 клас

19 грн

Схожі уроки

Порівняння десяткових дробів

Порівняння десяткових дробів

702

Аватар профіля Буланова Валентина Миколаївна
Математика
5 клас

Досліджуємо задачі. Порівняння задач. Складання задач за малюнком.

Досліджуємо задачі. Порівняння задач. Складання задач за малюнком.

991

Аватар профіля Крутоголова Ірина Миколаївна
Математика
1 клас

Усне ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове.

Усне ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове.

845

Аватар профіля Шандра Алла
Математика
4 клас

6 кл. Додавання від'ємних чисел. Урок 2 (02.02.2022)

6 кл. Додавання від'ємних чисел. Урок 2 (02.02.2022)

516

Аватар профіля Сапко Наталія Олександрівна
Математика
6 клас

Письмове ділення круглого багатоцифрового числа на одноцифрове

Письмове ділення круглого багатоцифрового числа на одноцифрове

654

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Математика
4 клас

Округлення десяткових дробів

Округлення десяткових дробів

234

Аватар профіля Велика Валентина Вікторівна
Математика
5 клас