Тема : Закріплення і узагальнення знань про іменник .
Мета : перевірити знання, вміння, навички учнів знаходити іменники серед інших слів, розрізняти власні і загальні іменники, визначати рід, число, відмінок іменника; активізувати словниковий запас учнів; розвивати образне мислення, орфографічну пильність, чуття мови, аналітико-синтетичні вміння, творчі здібності; виховувати самостійність, цілеспрямованість, любов до природи, старанність і наполегливість у навчанні.
Формувати предметні компетентності:
- інформаційна (засвоєння та обробка інформації);
- комунікативна (уміння представити себе усно, володіння способами взаємодії з оточуючими, володіння різними видами мовленнєвої діяльності, мовною компетенцією);
- мовленнєва (здатність розуміти зміст прочитаного, вміти вдало висловлювати усні відповіді, здатність вести діалог з дотриманням мовленнєвого етикету);
- соціокультурна(знання про свою державу, здатність вирішувати за допомогою мови різні навчальні та життєві проблеми).
Завдання:
· узагальнити знання про іменник, одержані на попередніх уроках.
· закріпити знання про граматичні ознаки іменника
· творчо підходити до виконання завдань
· дотримуватися культури писемного мовлення;
· поповнити свій словниковий запас
Методи: інтерактивний, ілюстративний, проблемно-пошуковий, словесний, критичного мислення, самостійної роботи, практичний.
Тип уроку : урок закріплення знань, умінь та навичок.
Обладнання : мультимедійна презентація, дидактичні ігри, робочий зошит, підручник 3 клас
Хід уроку
І. Організація класу
Створення позитивного психологічного настрою.
Давайте згадаємо наші слова
Я вмію думати і розуміти.
Я вмію слухати і відповідати.
Я можу помилятися.
Я вмію вчитися.
Я хочу вчитися.
- Я хочу, щоб кожен із вас на уроці відчув себе успішним.
Розпочинаймо наш урок.
- Яким же ви уявляєте цей урок ?
- Давайте зробимо рекламу нашого уроку.
Урок буде:…………
А я у свою чергу, сподіваюсь, що ви будете
· уважними, активними старанно працювати;
· правильно і чітко висловлювати свої думки;
· ви маєте переконати мене, що ви любите і знаєте рідну мову.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Оголошення теми, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Ми вирушимо у подорож до міста Іменник
- Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про іменник, пригадаємо все, що ми знаємо про цю частину мови.
-Сьогодні я запрошую вас у подорож на повітряних кульках. Здійснимо цю подорож, малюючи кульки задоволення від виконаних завдань. Після виконаного завдання ми малюємо кульку.
Синього кольору, якщо ви повністю задоволені виконаним завданням.
Жовтого кольору, якщо ви трошки десь помилились.
Червоного кольору , якщо щось пішло не так.
Ми помандруємо у красиве, дивне, загадкове царство УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ. Виконаємо різноманітні цікаві завдання. Після кожного виконаного завдання малюємо кульку задоволення . Рушаємо!
ІV. Закріплення й узагальнення вивченого матеріалу
1.Каліграфічна хвилинка
Розгорніть зошити, запишіть дату. Зверніть увагу на завдання для каліграфічного письма.
Хто ба той га то є чи тає зна
-Яке слово, або речення можна утворити з цих буквосполучень ?
Запишіть це прислів’я у зошит дотримуючись правил каліграфії.
Хто багато читає, той багато знає.
-Перевіряємо
-В цьому реченні є слова іменники?
2. Повторюємо правила про іменник
Іменник-це частина мови, яка називає предмети і відповідає на питання хто? що?
Іменники називають назви істот(хто?) та неістот(що?).
Власні і загальні назви. У іменника можна визначити рід і число
4. Гра. Добери слова. Знайди на карті.
Добери з довідки пропущені слова і запиши
Гори______________, озеро______________,
Село_____________, місто________________,
Річка______________, море ______________.
Довідка: Дніпро, Азовське, Вінниця, Синевир, Карпати, Соснівка.
5.Фізкультхвилинка.
6. Завдання на увагу
Вибери іменники, які не змінюються за числами. Випиши.
Пам’ятник, сміх, береза, ножиці, вірші.
7. Розглянь малюнки. Назви іменники.
- Запиши в три стовпчики
Чоловічий рід Жіночий рід Середній рід
Карась, мишенятко, поросятко, телятко , бджола, ящірка, сорока, комар, слон.
V. Підсумок уроку
- Прийшла пора підсумувати.
Рефлексія. Ваші очікування від уроку справдились ?
Покажіть намальовані кульки.
-Ви сьогодні гарно працювали, були активними, уважними, розумними.











